У Шевченківській школі-інтернаті відкрили Світлицю Т.Г. Шевченка

З нагоди дня перепоховання поета, художника, славного сина українського народу Тараса Шевченка, згідно з планом заходів із підготовки до святкування 200-річчя з дня його народження в Шевченківській спеціалізованій школі-інтернаті Черкаської обласної ради (с. Шевченкове Звенигородського району) відбулося урочисте відкриття світлиці Т.Г. Шевченка.

На гостину завітали працівники Національного заповідника «Батьківщина Тараса Шевченка», родичі Кобзаря, працівники та учні школи-інтернату. Для гостей прозвучало Шевченкове слово від юного вихованця школи-інтернату, лауреата (III місце) Всеукраїнського мистецького фестивалю-конкурсу «Шлях до Тараса», учня 2 класу Тараса Олійника, ніжна мелодія, пісня «Садок вишневий коло хати» у виконанні зразкового художнього колективу – ансамблю бандуристів «Срібні струни», пісня про Україну у виконанні учня 7 класу Максима Титаренка.

Після урочистого перерізання традиційної стрічки перші відвідувачі зайшли до світлиці, в якій екскурсоводи розповіли про дитинство, юність та долю поета.

Стенди «Пам’ятники Т.Г. Шевченку», «Лауреати Національної премії ім. Т.Г. Шевченка», «Вони носять ім’я поета», «Нащадки роду Кобзаря», «Учні школи-інтернату – переможці конкурсів, фестивалів ім. Т.Г. Шевченка» переконують слухачів у тому, що й через століття в нашій країні пам’ятають, люблять та шанують поета. В світлиці є й цінні експонати, які передали школі працівники Національного заповідника (репродукції картин, скульптура «Молодий Т.Г. Шевченко»). Також тут є картини учнів школи-інтернату, подарунковий матеріал. Милує очі тематичний натюрморт «Кобзарева пісня». Чекають на зустріч із відвідувачами світлиці матеріали, зібрані в окремі папки, як от «Вони нагороджені медаллю «Батьківщина Тараса Шевченка», «Люди Шевченкового краю» (про шевченківців, які відзначились своїми успіхами в праці), «Лауреати Національної премії ім. Т.Г. Шевченка», «Нащадки роду Тараса Григоровича» й ін.

Світлиця сьогодні зробила перший крок, а попереду – цікаве, багате життя. Це не буде музейна кімната. Тут проходитимуть круглі столи, читацькі конференції, інші цікаві дійства.

Попереду цікава, захоплююча робота педагогів та учнів школи, результати якої підтверджують, що в Україні, ніхто не забуде поета, адже слова Тараса Григоровича «… не забудьте пом’янути незлим, тихим словом» є ідеєю створення світлиці.

За інформацією Департаменту освіти і науки облдержадміністрації

 

Останні новини