У Одарича найбільший антирейтинг, але він всеодно мер (Соціологія)

З 7 по 10 квітня 2015 року Дослідницько-аналітичний центр “Енігма” провів опитування думки виборців м. Черкаси стосовно місцевих виборів, запланованих на 2015 рік. Було запитання і щодо виборів міського голови.

Перед тим як перейти до власне результатів опитування, відзначимо, що воно носить деякі ознаки формуючого опитування (тобто таке метою якого є вплив на формування громадської думки – ред.) Зокрема не вказується замовник дослідження, не надаються дані про явку виборців, не надається інформація про результати опитування всіх респондентів та тих які взяли б участь у виборах.

Відзначимо, що подібного плану формуючі соціологічні дослідження в цьому році вже публікувалися з подачі міського голови. Сьогодні ж настала черга його конкурентів.  

Загалом же тенденції, щодо виборів мера цілком логічні та порівняно об’єктивні. Однак прослідковується тенденція до певного заниження рейтингу міського голови Сергія Одарича та занадто високий його антирейтинг. 

Методом особистого інтерв’ю опитано 800 респондентів, що мешкають у різних районах міста за вибіркою, що репрезентативна для населення Черкас віком від 18 років. Статистична похибка вибірки не перевищує 2,2%.

За кого з кандидатів на посаду міського голови Черкас ви готові проголосувати? 

Одарич Сергій – 27,4 %
Бондаренко Анатолій – 11,5 %
Радуцький Олександр – 9,8 %
Булатецький Микола – 8,3 %
Нетовкіна Наталія – 3,0 %
Ботнар Юрій – 2,4 %
Більда Андрій – 2,3 %
Скалько Олег – 1,9 %
Гудзенко Володимир – 1,6 %
Інший – 5,5 %
Не визначився – 26,3 %


Чинний міський голова Сергій Одарич залишається лідером симпатій та має сталу підтримку, в разі проведення активної виборчої кампанії цілком може його підвищити. 

Анатолій Бондаренко як головний конкурент на минулорічних виборах займає другу позицію, але це скоріше інерційна підтримка. Шансів на перемогу дуже мало, хіба що взяти участь. 

На третьому місці Олександр Радуцький, якому значно додали популярності публічність та посада секретаря міської ради. Сам Олександр Романович дуже хоче стати єдиним кандидатом від антиодаричівських бізнес-еліт. Проте шанси на перемогу суто теоретичні, посада секретаря це максимум. 

Вічний революціонер Микола Булатецький має сталий протестний електорат та обовязково буде використаний як розпилювач електорату налаштованого проти Одарича, що зіграє останньому на руку (як це вже було на виборах міського голови в минулому році – ред.) 

Інші кандидати поки що не можуть за популярністю та впізнаваністю зрівнятися з попередніми чотирма. Однак, багато чого буде залежати від того, кого підтримають та висунуть рейтингові всеукраїнські бренди – Блок Петра Порошенка, Народний Фронт, Самопоміч. 

Не змогли назвати кандидата, за якого готові проголосувати аж 26%

Варто відзначити, що стратегія ведення кампанії буде багато в чому визначатися змінами до виборчого законодавства, які поки що невідомі широкому загалу. І це мабуть, чи не єдиний фактор який може завадити стати мером Сергію Одаричу. Наприклад в разі проведення виборів мера у два тури, у Сергія Олеговича можуть виникнути складнощі. Але наразі він єдиний і фактично безальтернативний переможець мерських виборів на думку містян. 

Нагадаємо, що місцеві вибори в Україні відбудуться в жовтні 2015 року.

Антирейтинг

Одарич Сергій – 38,1 % 
Булатецький Микола – 22,1 %
Радуцький Олександр – 15,3 %
Бондаренко Анатолій – 4,2 %
Більда Андрій – 1,2 %
Нетовкіна Наталія – 1,2 %
Гудзенко Володимир – 0,9 %
Ботнар Юрій – 0,7 %
Скалько Олег – 0,4 %
Недовіра до інших кандидатів (сумарно) – 1,1 %
Не визначився – 14,8 %

 

Останні новини