У "Новій якості" прокоментували скасування договору на вивезення негабариту

Підстав розривати договір на вивезення великогабаритних та ремонтних відходів черкаський міськвиконком не має.

Про це інформує пресслужба "Нової якості".

Нагадаємо, 28 травня, Господарський суд відмовив у позові виконавчому комітету Черкаської міської ради про розірвання договору на послугу з вивезення негабариту.

Виконком вимагав розірвати договір на надання послуг з вивезення великогабаритних та ремонтних відходів з ТОВ "Управлінська компанія "Нова Якість "Благоустрій" з ініціативи депутата Олександра Радуцького.

- Скасувати чинний договір виконавчий комітет не має підстав. Компанія справно виконує передбачені документом умови. Виконком удруге наступає на ті ж граблі. Ухвалення подібного рішення через кілька днів після скасування аналогічного лише вказує на популістичність дій представників органу місцевого самоврядування, - говорить адвокат Максим Підгорний. – Ми однозначно підемо до суду з позовом про скасування сьогоднішнього рішення виконкому про припинення дії договору з 1 вересня.

Він також наголошує, що відсутність індивідуальних договорів, до чого власне апелював секретар міськради Ярослав Нищик, не є причиною для розірвання договору.

- Усі коментарі юристів, представників влади та черкащан, які апелюють до відсутності індивідуального договору на вивезення негабариту, незаконність діяльності компанії мають виключно маніпулятивний характер. Наголошую: законодавець зобов’язує саме споживача укласти договір з компанією-надавачем послуги, яка була визначена конкурсним шляхом. Якщо він не звернувся у абонентський відділ для цього, то це не звільняє його від сплати за послугу з вивезення негабариту, - говорить Максим Підгорний.

“Нова якість “Благоустрій” має усі підтверджуючі документи, зокрема й об'єми вивезених відходів за кожен місяць надання послуг. Компанія за рік роботи виконала частину умов інвестиційного договору, збільшила на понад сотню кількість майданчиків для вивезення негабариту, частоту вивезення сміття, встановила металеві контейнери для зручності містян тощо.

До всього, законність послуги підтвердило й Міністерство розвитку громад та територій України. Як йдеться у листі від управління благоустрою територій, конкурс у Черкасах був проведений законно, послугу поводження з відходами можуть надавати кілька компаній. Великогабаритні та ремонтні відходи у складі побутових мають збиратися окремо від інших видів.

Додамо, що у роз’ясненнях профільного Міністерства йдеться і про тариф: він визначається окремо за кожною послугою поводження з побутовими відходами та за видами побутових відходів (тверді, великогабаритні, ремонтні, рідкі, небезпечні). Вартість поводження з побутовими відходами є сумою тарифів на послуги з вивезення, перероблення та захоронення відходів.

- Наша компанія вже пів року заявляє, що готова взяти на себе витрати за дітей до 6 років за вивезення негабариту, коли обранці проголосують відповідну програму та компенсують кошти за пільговиків. Ми вже кілька місяців, як подали пропозицію на зменшення тарифу на 1 гривню. Однак виконком не спішить ухвалювати подібні рішення і нині займається ні чим іншим, як популізмом, - говорить засновник групи компаній "Нова якість" Андрій Бортник. - Тим часом всі мовчать про конкурс на вивезення ТПВ. Ця послуга обходиться черкащанам удвічі дорожче, аніж негабарит. Замість проведення конкурсу владці просто продовжили з порушенням закону договір із "Черкаською службою чистоти".

Андрій Бортник неодноразово пояснював: вартість поводження із побутовими відходами у місті можна врегулювати саме за рахунок зниження ціни на вивезення твердих побутових відходів.

- Неодноразово, і на сесії міської ради зокрема, заявляв, "Нова якість "Благоустрій" готова взяти участь у конкурсі на вивезення твердих побутових із пропозицією ціни нижчою, аніж черкащани сплачують зараз. Бо нинішній тариф на вивезення ТПВ - завищений. Ця послуга не потребує значного залучення техніки та робітників, на відміну від поводження з негабаритом, - зауважує Андрій Бортник. - Наша компанія готова надавати обидві послуги, у такому разі вивезення ТПВ та негабариту сумарно коштуватиме мешканцям близько 24-25 гривень. Нині ж це вартість лише вивезення твердих побутових, якими опікується "Черкаська служба чистоти". 

Останні новини