Користувацький вхід

У губернатора з'явився перспективний конкурент

В губернатора Черкащини Юрія Ткаченка з'явився перспективний конкурент, поки він очолив обласну організацію владної партії. 

Вчора відбулася позачергова звітно-виборча конференція Черкаської обласної організації партії «БПП-Солідарність», за її наслідками очільником партії влади було обрано відомого в Черкасах учасника кількох політичних проектів, бізнесмена, екс-депутата Сергія Кудактіна.

Про своє обрання винуватець свята в рядах владної партії нашому виданню повідомив наступне.

- Була пропозиція очолити обласну організацію, оскільки попередній очільник Василь Фурман, нині працює членом ради нацбанку і не може фізично займатися партійним будівництвом на Черкащині. Ця пропозиція надійшла під час проведення Всеукраїнського зїзду БПП. Я прийняв її, і мене підтримали на місцевій звітно-виборчій конференції. Після фактичного злиття УДАРу та БПП перед виборами 2015 року я залишався в цій структурі, - говорить Кудактін.

Про кроки на новій посаді говорить обережно, але переконує, що не розглядає партійну посаду як трамплін у виконавчу владу.

- Ви з знаєте, що я очолював УДАР тоді я знав там ситуацію досконало з середини, перед тим як очолити УДАР певний час працював з приставкою в.о., зараз говорити про якісь різкі кроки чи рішення неправильно. Нині займатимусь ознайомленням з партійною структурою, шукатиму шляхи активізації партійної роботи. Дану посаду не розглядаю, як трамплін у виконавчу владу, в тому числі і на посаду губернатора. І врешті-решт – це не актуальне нині питання, зараз зосереджуюся на партійній роботі, - неохоче про губернаторські перспективи розповідає Сергій Кудактін.

Цінуючи природню скромність Сергія Кудактіна, варто зробити невеликий екскурс в його попередню політичну діяльність, щоб зрозуміти, що в його особі губернатор отримав реального конкурента, на відміну від до того відверто слабких випадів того ж самого народного депутата Владислава Голуба.

Сергій Кудактін, депутат Черкаської міської ради кількох скликань, починав політичний шлях в ВО «Батьківщина», згодом тривалий час перебував в «УДАРі», а після фактичного злиття партії Кличка з БПП перед місцевими виборами 2015 року балотувався до міської ради від БПП, однак депутатом не став.

Наш герой публікації може похвалитися успішними підкилимними політичними іграми, співпрацею з Партією регіонів та хорошими зв’язками з Віталієм Кличком.

Свого часу сам Віталій Кличко на публіку погрожував про виключення його з партії за недотримання партійних рядів. Однак цього так і не було зроблено, навіть після спільного голосування з Партією регіонів за бюджет в кінці 2013 році. В певній мірі обіцянку Кличка, йому ж наперекір виконали місцеві партійні функціонери, перед місцевими виборами у Черкасах в 2014 році, тоді голова обласного УДАРу Віталій Іляшенко викинув з партійного списку Сергія Кудактіна за наполяганням нинішніх бізнес-партнерів губернатора. Але Сергій Кудактін виграв вибори як самовисуванець. 

За таке рішення Віталій Іляшенко жорстко поплатився, він був витіснений з посади голови обласного УДАРу, і партію знову очолив Сергій Кудактін.

Відзначимо, що за післяреволюційним розподілом посад губернатора Черкащина за квотою відійшла «УДАРу». У 2014 році ударівські посади ділив тоді перший заступник Кличка по партії Віталій Ковальчук, так посада і дісталася Юрію Ткаченку.

Однак вже в ході президентської виборчої кампанії 2014 року Віталій Ковальчук став гравцем і центром впливу в команді Петра Порошенка. Після перемоги Петра Порошенка, він обійняв посаду першого заступника голови Адміністрації Президента яку займає і донині. Після того відносини між Віталієм Ковальчуком та Віталієм Кличком вкрай зіпсувалися.

Нині, за нашою інформацією, Віталій Кличко вимагає повернення йому квоти «УДАРу» на губернатора Черкащани, а особою яка безпосередньо може зайняти цю квоту є Сергій Кудактін.

Звичайно, що зараз політична вага Віталія Кличка та решток каналізованої парії «УДАР» яка має представництво в Верховній Раді через список БПП, набагато менша ніж в післяреволюційному 2014 році, але позиція про повернення квоти Черкащини під вплив людей Кличка є чітко озвученою в кулуарах найвищих кабінетів Печерських пагорбів. Чий вплив виявиться сильнішим, покаже лише час, але те що губернатор отримав серйозного конкурента, то це доконаний факт.  

Останні новини