У Черкасах вакцинують усіх школярок 9-12 років. Так розпочнеться тотальна профілактика раку шийки матки!

За рахунок місцевого бюджету проти однієї із найнебезпечніших онкохвороб у Черкасах цьогоріч вакцинують усіх школярок 9-12 років.

Черкаси стануть другим містом України, що запровадить світову практику профілактики раку шийки матки.

- Саме ця недуга – нарівні із такою хворобою, як рак молочних залоз – є найбільш поширеною серед жінок і так само найбільш небезпечною. Щомісяця у місті виявляється біля 100 нових випадків раку молочної залози та до 50 – раку шийки матки і придатків, - констатує керівник Департаменту охорони здоров’я Черкаської міської ради Олег Стадник.

- Два роки тому ми розпочали впроваджувати у Черкасах програму, за якою жінкам бюджетним коштом забезпечуються безкоштовні набори для проходження онкоцитологічних досліджень. Вчасне виявлення хвороби допомагає врятувати життя (ця хвороба вирізняється високою летальністю) та уникнути операцій, зазвичай – інвалідизуючих – коли інвалідами стають активні жінки працездатного віку. Відтак, ми намагалися зробити обстеження для жінок максимально доступними - і розраховували, що це допоможе підняти рівень раннього виявлення онкопатологій. Звичайно, це автоматично мало відбутись і загальне зростання рівня захворюваності - за рахунок раннього виявлення хворих, вчасної їх постановки на облік та лікування. Відтак – виявлення хвороб, що передують онко, зросло аж у 10разів, а кількість виявлених підтверджених раків – утричі.

Тепер ми вирішили зробити наступний крок у профілактиці однієї із найбільш небезпечних жіночих онкохвороб.

Ми вирішили запровадити передову світову практику у профілактиці раку шийки матки – вакцинацію.

Оскільки у більшості випадків його виникнення пов’язане із вірусом папіломи людини, вчасна вакцинація унеможливлює зараження цим вірусом – і, відповідно, розвиток у майбутньому раку шийки матки.

Це світова практика, що довела свою ефективність у десятках країн.

Відтак, було підготовлено статистичну вибірку стосовно дівчаток 9-12 років – найефективнішого віку для проведення такої профілактики.

Їх у Черкасах близько 700 – і на проведення їх вакцинації та ревакцинації у міському бюджеті заплановано виділити близько 1 мільйона гривень.

Наразі тривають тендерні процедури та інші підготовчі роботи до здійснення вакцинації, яка має розпочатись уже за місяць.
 

Останні новини