У Бондаренка на потенційні мільйони дотують приватний бізнес

В Черкасах на потенційно бюджетні мільйони роками дотують приватний бізнес.

При комерційній вартості користування опорами в майже 120 грн на місяць за одиницю, обрані користуються ними за ціною в одну гривню. Орієнтовні втрати для бюджету за користування опорами контактної мережі складають понад 6,2 млн. грн. на рік.

Про це свідчить рішення міськради.

Так, у вересні 2016 року, ТОВ “МакЛаут-ЧС” надано право на розміщення оптоволоконної мережі на комунальних опорах зовнішнього освітлення та контактної мережі електротранспорту за ціною 1 грн. (в тому числі ПДВ) на місяць. У серпні 2017 року в рішення внесено зміни із збереженням попередньої вартості.

Загалом у користуванні ТОВ “МакЛаут-ЧС” під зазначені цілі перебуває 1113 опор зовнішнього освітлення, що належать КП “Міськсвітло” та 3200 опор контактної мережі електротранспорту, що належать КП Черкасиелектротранс.

В обгрунтуванні прийняття рішення зразка 2016 року йшлося про те, що компанія ТОВ “МакЛаут-ЧС” надає місту всебічну допомогу. Зокрема безкоштовний інтернет для комунальних підприємств, безкоштовні зони в парках та місцях відпочинку.

За інформацією низки комунальних підприємств: Міськсвітло, Черкасиелектротранс, Дирекція парків, Кінотеатр Україна, Черкасиводоканал, ЧЕЛУАШ, МСК Дніпро, Комбінат комунальних підприємств, Черкасиінвестбуд, у 2011-2021 роках безкоштовний інтернет їм не надавався.

У рішенні зразка 2017 року вже йдеться про необхідність надання опор для належного надання каналів передавання даних для камер вуличного відеоспостереження для соціального проекту “Безпечне місто”.

Примітно, що з 2017 року проект “Безпечного міста” залишається нереалізованим, а довкола його втілення неодноразово виникали скандали. Лише в цьому році було проведено тендер і укладено договір вартістю 29 млн. грн. Згідно умов договору до кінця 2022 року мають бути встановлені понад 400 камер та обладнано центр керування дорожньою інфраструктурою.

Відзначимо, що вартість користування одною опорою мережі КП Черкасиелектротранс для переважної більшості суб'єктів господарювання складає 119,9 грн. на місяць.

Відповідно, якщо дану вартість взяти як комерційну за використання всіх 4313 опор, то ціна користування мала б складати 517 тис. грн на місяць або ж 6,2 млн. грн. за рік. 

Останні новини