У антикорупціонерки Заліщук "щось сталося"

«Это хуже чем преступление, это - ошибка». Саме «упущенням» пояснює недостовірність власних декларацій відома антикорупціонерка з Черкащини, народний депутат від БПП Світлана Заліщук.

Нині вона разом з іншими так званими «єврооптимістами» намагається розбудовувати «партию нового типа» - Демократичний альянс. Однак в минулому координатора відомих антикорупційних рухів, як то «Рух Чесно» сьогодні саму розглядають під мікроскопом. І як виявилося контролювати інших куди легше і простіше, аніж відповідати за себе.

Пані Світлана Заліщук стала другим (після Сергія Лещенка) фігурантом гучного політичного скандалу навколо елітної житлової нерухомості в столиці походження якої виглядає досить сумнівно.

На фото Світлана Заліщук

Елітна квартира за 3,5 млн. грн.

Виявляється, що відома антикорупціонерка володіє елітною квартирою розміром 158,7 кв. м. по вул. Софіївській в столиці. За даними оприлюдненого витягу з державного реєстру прав власності на нерухоме майно вона була придбана 27 серпня 2014 року.

Примітним є те, що дана квартира відображена у декралараціях народного депутата за 2013 та  2014. Тобто квартира була придбана у 2014 році, а вже відображена у декралації за 2013 рік до її придбання.

Також по жодній з двох (2013 та 2014 роки) оприлюднених декларацій не зазначено витрат на придбання квартири. Відсутність інформації щодо придбання є суттєвим порушенням щодо заповнення декларацій. За поясненнями з цього приводу «Рух Чесно», в якому свого часу працювала антикорупціонерка, звернувся до Світлани Заліщук.

Народний депутат у офіційній відповіді визнала, що у деклараціях за 2013 та 2014 роки мова йде про одну і ту ж саму квартиру. Назвала ціну придбання – 3,5 млн. грн.

Появу квартири яка придбана у 2014 році в декраларації за 2013 рік пояснила тим, що заповнювала декларацію перед виборами 2014 року та внесла до неї все наявне нерухоме майно в тому числі і придбане у 2014 році. Відзначимо, що декларація заповнюється щодо року який передує року її складання.

Відсутність інформації про витрати на придбання житла пояснила «упущенням». Хоча в рамках піар-кампанії виборів 2014 Світлана Заліщук на ФБ сторінці повідомляла, що особисто консультувалася з партійними юриста, щоб правильно її скласти.

Щодо вартості квартири та походження коштів на неї

Заявлена народним депутатом вартість квартири у 3,5 млн. грн. за курсом валют на час придбання складає близько 300 тис. доларів. Хоча нині в цьому районі квартири і продаються за ціною понад 500 тис. доларів, але повіримо антикорупціонерці і візьмемо для аналізу саме озвучену нею суму.

Як зазначає Світлана Заліщук на сторінці ФБ, реальні кошти на придбання квартири надав її цивільний чоловік, громадянин Швеції. Однак дані про шведського принца пані Заліщук в декларації за 2014 рік відсутні. Заморський принц із хорошими задекларованими статками зявляється лише в декларації за 2015 рік.

Аналіз декларацій народного депутата за 2013 та 2014 роки також підтверджує, що вона і близько не могла наблизитися до придбання такого елітного житла за задекларовані кошти. Річні доходи складали близько 250 тис. грн. щороку. 

Нестиковочки антикорупціонерки

По-перше – антикорупціонерка так старанно готувала декларацію за 2013 рік перед виборами, що під проводом штабних юристів внесла навіть майно придбане в 2014 році. При цьому разом з юристами забулася внести інформацію про витрати на придбання елітного житла.

По-друге – антикорупціонерка заповнюючи декларацію за 2014 рік вдруге забулася внести інформацію про витрати на придбання елітного житла, або ж набуття його у якості подарунка.

По-третє – офіційні доходи зазначені у деклараціях 2013-2014 років жодним чином не давали можливості придбати елітне житло.

По-четверте – заморський принц пані Заліщук зявляється лише у офіційній декларації за 2015 рік.

По-пяте – сьогодні під час підготовки та систематизації наявної інформації, було опорилюднено витяг з реєстру прав власності на нерухоме майно згідно якого пані Світлана Заліщук володіє ще однією квартирою в м. Києві по вулиці Тургєнівській. Дана квартира також знаходиться під іпотечним обтяженням (60 тис. доларів) та придбана у серпні 2006 року. Дана квартира взагалі відсутня в деклараціях народного депутата.

Замість висновку, або ж «щось сталося»

Вищенаведений перелік сухих фактів свідчить швидше за все не про «упущення» (і воно дійсно могло мати місце якби це був одноразовий факт помилки, а не система), а очевидно про свідомі вчинки антикорупціонерки задля приховування власних статків та нерухомості. В умовах розгортання політичного скандалу, потрібно було реагувати, але вийти сухою з води як бачимо не вдалося. 

Пояснення всіх негараздів з документами визначенням «упущенням» більше нагадує в даному випадку пояснення влади Черкащини стосовно невдалої спроби фальсифікації виборів до обласної ради восени 2015 року. Коли громадські активісти та представники політичних партій виявили та унеможливили фальсифікації і сфальшовані протоколи були скасовані, представники влади заяви в поясненнях, що «щось сталося» з комп’ютером.

 

 

Останні новини