Тяжко хворий селянин заповів 6,6 га землі сину депутата облради

Тяжко хворий селянин заповів 6,6 га землі сину депутата обласної ради від партії “Європейська солідарність”, отримавши кілька тисяч гривень на лікування.

Про це йдеться в рішенні Драбівського суду.

Грошима скористатися не встиг, бо помер за кілька днів, а без спадщини залишилися дружина та дві доньки. Про те, що землі чоловіка успадкував син депутата обласної ради Сергія Буцька, жінка дізналася за пів року після смерті чоловіка, коли намагалася отримати свідоцтво про право на спадщину.

Як відомо з тексту судового рішення, чоловік мав тяжке онкологічне захворювання, практично весь сімейний бюджет витрачався на лікування. Коли знову постало питання стаціонарного лікування, чоловік вирішив звернутися до гендиректора ТОВ “Продсільпром”, депутата облради Сергія Буцька, з проханням надати кошти на лікування в рахунок майбутньої орендної плати за землю.

За інформацією дружини, чоловік після зустрічі з депутатом приніс декілька тисяч гривень та був дуже знервований. За кілька днів він помер, так і не використавши кошти на лікування.

Дружина померлого звернулася з позовом про визнання заповіту та свідоцтв про право на спадщину виданих сину депутата недійсними. На переконання сторони позивача, померлий під час підписання заповіту діяв під впливом тяжкої для нього обставини, а саме, мав тяжку невиліковну онкологічну хворобу, діяв під впливом ліків з наркотичним вмістом.

Також сторона позивача вважала заповіт нікчемним оскільки він посвідчений з порушенням порядку, а саме на території сільради де він не проживав. 

Сторона відповідача заперечувала проти задоволення позову.

Суд констатував, що померлий за життя не визнавався обмеженим у цивільній дієздатності або ж недієздатним. Тому підстав для визнання заповіту недійсним та скасування свідоцтв про право на спадщину немає. Ще одна підстава позову, порушення під час складання заповіту, не була взята судом до уваги оскільки позовні вимоги були змінені після закінчення підготовчого провадження.

Відзначимо, спірні земельні ділянки знаходяться в межах Митлашівської сільської ради, а заповіт складали в Остапівській сільраді, де зареєстроване товариство депутата.

Відтак суд прийняв рішення у задоволенні позовних вимог відмовити повністю.

Сергій Буцько є депутатом Черкаської обласної ради останніх трьох скликань. Перше скликання — обирався від Партії регіонів, два наступні — від Блоку Петра Порошенка та “Європейської солідарності”.

На фото Сергій Буцько другий ліворуч. 

Останні новини