Тушканчики Черкаської міської ради.

Проблема депутатів - перебіжчиків є не новою. Депутати місцевих рад беруть приклад з депутатів Верховної Ради, які розуміють що життя на виборах не закінчується, а тому активно бігають з одної парламентської фракції в іншу. Це явище отримало навіть свою назву, від якої депутатів - перебіжчиків називають "тушками". Але ми не можемо назвати депутатів - перебіжчиків Черкаської міської ради "тушками".

Не доросли. Тому "тушканчики". Менші в можливостях, але від цього не менш жадібні в апетитах.

Очолить список Бакашев Баймурза Алійович, який обраний по мажоритарному окрузі від "Батьківщини", але увійшов у мерську фракцію "Вільних демократів". Уродженець незалежної республіки Ічкерія, після служби в Радянській армії, працював продавцем у Черкаському будинку торгівлі до 1995 року, коли подався в підприємництво. Подейкують, що ще з  початку 90-х Баймурза Алійович знайомий з Миколою Мирзою. А недруги, які закидають не дуже чесну діяльність пану Миколі, називають шановного Баймурзу Алієвича одним з найближчих помічників в рекетирських справах. Проте ми цьому не віримо, напевно. Хотілося б відзначити що шановний пан Бакашев голова спілки мусульман міста Черкаси та Черкаської області. То чи не завдяки такому впливовому шефові безкарно і далі торгують в усіх можливих недозволених місцях мусульмани - азербайджанці? Доречі, прийом громадян депутат проводить в приміщенні палацу "Дружба Народів", очевидно маючи гарні зв"язки з керівництвом "Азоту".

Наступний про кого згадаємо - Бондар Юрій Володимирович. Обраний за партійним списком партії "Фронт змін", де йшов другим номером, проте перейшов у фракцію "Вільних демократів". Колишній слідчий з особливо важливих питань, а нині директор ТОВ "ДІА-БУДЮНАЙТЕД". Підприємство зареєстроване в Києві. Загалом депутат людина непублічна, і був помічений лише в коментуванні на сайті партії "Фронт змін", де до цього часу свято бережуть пам"ять про другого номера виборчого списку.

Окремої уваги заслуговує персона Вишиваного Валерія. Колишній радник міського голови, Валерій Миколайович виконує обов"язки директора Черкаського заводу хімічних реактивів, який перебуває в стадії ліквідації та незадовго буде проданий. Чомусь мені здається, що саме через спільний інтерес Одарича і Вишиваного в цьому питанні, вони ще не розсварилися до кінця. Проте очевидно, що Сергій Олегович і так довго терпів норовливого радника, який навіть "тушканчиком" стати не зміг без привселюдного розголосу та скандальної ситуації про розпуск фракції "Фронту змін".  Проте меру потрібна і своя більшість, а якщо зараз кожен голос не так важливий, то скоро може таким стати.

Член фракції "Вільних демократів" Сергій Володимирович Гладких обирався по округові №20 від "Батьківщини" де переміг висуванця від Одарича - Сергія Варича. Проте така виборча суперечка не завадила стати членом мерської команди бакалавру теології. Як і диплом релігієзнавця не завадив влізти в корупційні справи з будівництвом МАФ по Ільїна 425. Власне це й не дивно. Багато членів маловідомих релігійних общин потрапили до рад всіх рівнів від "Батьківщини", щоб потім покинути її лави (хоча б і Павло Філіпенко, який на виборах 2012 року балотувався від "УДАРу" по 197 округові).

Продовжує традицію протестантистського "тушканства" і Головін Станіслав В"ячеславович, приватний підприємець, обраний від "Батьківщини", а нині член мерської фракції. Очевидно що вміє щось показати депутатам - підприємцям Сергій Олегович, що вони наввипередки побігли в лави "Вільних демократів". Напевно кузькіну мать.

Окремої уваги заслуговує колишній полум"яний комуніст Дєня Жмаєв, який нині не менш полум"яний вільний демократ. Схоже що за підтримку Одарича Денис Вікторович отримав дуже цікаву посаду керівника КП "Черкасиінвестбуд". Цікава посада переспективами, адже на даний час підприємство будує дитячі майданчики та три будинки для реалізації соціальної програми, а отже і депутат мало кому цікавий. А якби все було б гарно у пана Жмаєва, якби все ж почалося будівництво анонсованого та розрекламованого Льодового палацу на узбережжі Дніпра. Це ж і посилення впливу, і великі суми коштів, що проходять через рахунки, і, що саме головне, земля, яка в Черкасах на узбережжі водосховища скоро стане безцінною, а тим паче за сто метрів від найбільшого спального району міста. Мав очільник комунального підприємства і опікуватися комплексною забудовою території колишнього військового полігону, і напевне опікувався, але через поганих попередників не зміг знайти інвестора, а може запропонував якісь свої фінансові вимоги, що не задовольнило майбутніх забудовників. Не зміг комуніст витримати спокус, і впевнено йде шляхом капіталізму.

Ще один колишній "фронтзмінівець" - перебіжчик Ковальчук Андрій Анатолійович працює Першим заступником директора Черкаського авторемонтного заводу Міністерства оборони України. Працював директором державного підприємства Міністерства фінансів України, Офіційним представником «Укрзалізниці» в Російській Федерації та Казахстані, Першим заступником Голови Державного комітету України з державного матеріального резерву. Нагороджений орденом Жукова (Російська федерація). Це що ж занесло в тиху черкаську гавань політика з таким досвідом та таким вигідним приізвищем (нагадаю,що фактично першою особою партії "УДАР" є Віталій Анатолійович Ковальчук)? Доречі, колись Андрій Анатолійович пояснив свої часті відсутності на сесіях міської ради небажанням дивитися як депутати від "Вільних демократів" та "Партії регіонів" дерибанять місто. Очевидно тепер вирішив долучитися до дерибану, чи це така ціна слова політика.

Ще один колишній правоохоронець Коверський Анатолій Миколайович до Черкаської міської ради потрапив теж від "Фронту змін". І теж телепортувався в фракцію "Вільних демократів". Очевидно на турнікеті приміщення Черкаського міського виконавчого комітету стирають непотрібні моменти пам"яті,  в тому числі і забуте поняття офіцерської честі.

Ну і вже звично: Лебедцов Борис Борисович, молодий комерційний директор ТОВ "Торгоснова". Обраний від "Фронту змін", а кого підтримує зараз читач вже здогадався.

Не особливо виділився підприємець Макуха Роман Васильович, який потрапив до міської ради як то мовиться "за гроші". Місце №8 було очевидно надано для кандидата, який допоможе провести кампанію. Потрапивши в число народних обранців, Роман Васильович помандрував до мерської команди повертати вкладені гроші.

Додаємо до цього списку Савенка Олександра Сергійовича, обраного до складу ради по мажоритарному округові від "Батьківщини", але дуже швидко вибрав шлях розвитку спільний із мерською командою. Цікаво,що дружина Олександра Сергійовича була і залишається полум"яною прихильницею партії "УДАР" в Черкаській області, де працює спільно із другом сім"ї, колишнім очільником "Молодої Батьківщини" Дмитром Личком.

Серед найбільших прихильників мера помітний висуванець від Партії промисловців та підприємців України Ткаченко Сергій Олександрович. Саме пан Сергій підсидів, очевидно, багаторічного очільника КП "Дирекція парків" Олександра Радуцького. Хотілося б вірити в щире бажання покращувати благоустрій міста від цього обранця, проте посада директора в ПП"Сад мрій", яке займається декоруванням та озелененням змушує задумуватись, чи не використає своє майбутнє службове положення депутат для нечесних закупівель та розцінок за надані послуги? Сподіватимемося що ні, але лише час покаже. Подейкують, що руйнування Пагорбу Слави цієї зими відбулося саме після проведення минолорічних робіт під керівництвом Сергія Володимировича.

Загалом помітно, що міцністю рядів може відзначитися Лише одна фракція "Партії регіонів", яка не плодила "тушканчиків" та не приймала вище згаданих, а от "Фронт змін" взяв нормальний розгін, перейшовши до мерської фракції цілком, ще й для батька та сина Табалових вистачило інерції у Верховній Раді. Багато  перебіжчиків з "Батьківщини". Такий вибір очевидно продиктований кількома речами, серед яких головний матеріальний інтерес "тушканів". Напевно, у відповідь на нещодавно проведену акції, під час якої відправились курячі тушки Табаловим в Київ, останні мають прислати в Черкаси для лідерів місцевої опозиції шкурки тушканчиків.

Останні новини