Користувацький вхід

Тулуб прогнав порожняк, а віддуваються чиновники ОДА

Днями знову набула актуальності проблема ринку «Оптовичок», що на Пастерівській. Схоже, що найближчим часом з оптовою торгівлею на ринку все-таки буде покінчено. Шляхом адміністративного впливу, тиску та «дружніх» порад більшість підприємців погодилася на переїзд на Фермерський ринок, до якого у Сергія Борисовича схоже, що дуже теплі почуття. Це незважаючи на запевнення губернатора на спеціально зроблених громадських слуханнях з цього питання та домовленостей з підприємцями які були досягнуті в кінці минулого року.

Так в результаті домовленостей за участі підприємців, Сергія Тулуба та Віктора Білоусова було досягнуто рішення, що оптову торгівлю з ринку буде перенесено коли побудують новий ринок. Новий оптовий ринок мав зявитися біля Епіцентру, під це міськрада навіть виділила 3 га землі.

За останніми повідомленнями директора ринку «Оптовичок» ринок має бути закритий 15 лютого а йому загрожує ув’язнення.

- Близько 2 років іде перетягування підприємців з одного ринку на інший (Фермерський – ред.) Восени вмішався Тулуб, було досягнуто домовленості про виділення 3 га біля Епіцентру для оптової торгівлі. Перед новим роком, сесія прийняла рішення, надала землю йдуть роботи по землевідведенню. Але в кінці січня підприємців знову почали «запрошувати» на Фермерський ринок. Я не проти добровільного переходу бажаючих, але їх змушують переходити шляхом погроз, інформуванням що нібито ринок на Пастерівській повністю закривають і таке інше. але після цього почалися погрози підприємцям. Незрозумілі люди почали їздити на ринок і складати списки підприємців які потім потрапили до обладміністрації. Також мені повідомили, що мене можуть як директора ринку найближчим часом затримати на певний час, щоб я не заважав знищувати ринок, - повідомив директор ринку на Пастерівській Олександр Островський.

Було складено список підприємців які в силу власного бажання або під тиском дали погодження на перехід на Фермерський ринок. До цього списку потрапило майже сотня підприємців. Вчора ці підприємці навіть провели збори на Фермерському ринку і склали протокол про своє бажання перейти на цей ринок. Це все відбувалося під пильним контролем керівника департаменту інвестиційної та підприємництва Лепьошкіної Таміли Яківни. Із 97 учасників зібрання з протоколом та переходом на Фермерський ринок погодилося 93 підприємця.

Окремі підприємці з ринку на Пастерівській стверджують, що список було підроблено, а підприємців з ринку «Оптовичок» залякують невідомі – такі твердження висловив торговець Василь Флентей.

Натомість представник департаменту червоніючи від того, що має говорити запевнив, що ринок не закривають, а лише переносять торгівлю з автомобілів. 

- Питання закриття ринку не стоїть. По дорученню керівництва ми були на ринку і оптової торгівлі з автомобілів там не може бути. Те що є пропозиції Фермерського ринку це теж факт. Ви знаєте, що були скарги мешканців цього мікрорайону про незручності які вони мають з боку ринку. Були нарікання з боку громадян і просто жителів міста. Нашою метою візиту на ринок було почути думки підприємців. Ми списків ніяких не складали, вони були у представників Фермерського ринку. Коли є незручність від великовагових машин, то там пройти і заїхати немає як. Якби там були відповідні умови то не було б таких умов. Про закриття ринку я не маю інформації, - червоніючи перед журналістами та підприємцями заявив представник департаменту інвестиційної політики Микола Папуша. 

Також чиновник додав, що це бачення підприємців, що потрібно закрити оптову торгівлю на цьому ринку і я так розумію вони хочуть звернутися із відповідним зверненням до губернатора. Ну це твердження взагалі викликало сміх – це те саме як в радянські часи по просьбам трудящихся просили підняти ціни, але навіть не це головне. 

Представник Фермерського ринку вже не красніючи пояснив як все було і як вдалося переманити підприємців. 

- Вчора на Фермерському ринку зібралися 97 осіб я з ними спілкувався. Переважна більшість людей виявила бажання перейти на Фермерський ринок 93 особи із 97. Люди самі проголосували за це рішення про це є зафіксований протокол. Не було і немає ніяких погроз. Ми за рівні умови ведення бізнесу, побудуйте обєкт вложіть в інфрасткруктуру, ми за те щоб конкуренція була здоровою, - повідомив директор Фермерського ринку Ткаченко Юрій Олегович. 

Суперечка на сьогоднішній прес-конференції між різними сторонами тривала досить довго і немає сенсу її переповідати. Але без відповіді залишилося одне запитання журналіста нашого видання до представника влади та Фермерського ринку. Якщо Ви виступаєте за ринкові умови, за розвиток підприємництва, то навіщо тоді збирати зібрання, писати звернення та протоколи. Якщо йти за умовами дійсно ринкової конкуренції то якщо підприємцям буде вигідно, то вони без будь-яких протоколів та запрошень самі перейдуть на більш зручне і вигідне на їх думку місце для торгівлі.

В черговій ескалації даного конфлікту вбачаємо навпаки спробу недобросовісної конкуренції з боку Фермерського ринку та представників обласної влади. Єдиним об’єктивно правильним і ринковим виходом з ситуації є дати можливість підприємцям торгувати де їм вигідно до побудови нового ринку на Південно-західному районі, а не з під палки заганяти на Фермерський ринок.

Підготував: Олександр Безпрозванний
 

Останні новини Черкас та Черкаської області