ЦЬОГОРІЧ ДЕРЖАВА ТАКИ ПОВЕРТАЄТЬСЯ В АГРОСТРАХУВАННЯ

Цього року в Україні офіційно запрацює закон про державну підтримку сільгоспстрахування: вперше за багато часу держава повертається до субсидованого агрострахування.
9 лютого 2012 року Верховною радою України було прийнято Закон України «Про особливості страхування сільськогосподарської продукції з державною підтримкою», який набув чинності із 1 липня 2012 року, проте у рік прийняття практично не впроваджувався.
Цьогоріч держава підтримає аграріїв, що страхуватимуть свої врожаї – відтак, можливість для страхування свого агробізнесу отримає більше сільгоспвиробників.

Як зазначив у інтерв’ю керівник Проекту Міжнародної фінансової корпорації (IFC, Група Світового банку) «Розвиток агрострахування в Україні» Гарі Роше, «страхуються не сільгоспкультури як такі, страхується бізнес. За сильних морозів та ж озима пшениця вимерзне незалежно від того, застрахована вона чи ні. Але якщо вона застрахована, у господарства з’являється можливість не збанкрутувати. Стабільно працюючий бізнес — це стабільно працююча аграрна галузь. А вона, як відомо, залишається на провідних позиціях в українській економіці».
При цьому рівень агрострахування в Україні залишається невиправдано низьким - від 5 % до 7 %. Дослідження Міжнародної фінансової корпорації (IFC) «Розвиток агрострахування в Україні» виявило, що договорів у сфері агрострахування в 2012 р., порівняно із 2011 р., зменшилося на 28,6%.
Одна з головних причин - обмежені фінансові можливості українських сільгоспвиробників. Саме тому багато хто з них змушений економити на агрострахуванні.

Напередодні весняної посівної кампанії під час прес-конференції у Черкаському прес-клубі 4 квітня (четвер), об 11-00, від керівництва Головного управління АПК Черкаської ОДА, Міжнародної фінансової корпорації (IFC) та об’єднання страхових компаній «Аграрний страховий пул», можна буде дізнатися:
 - Як діятиме цьогоріч система державної підтримки агрострахування? Як саме держава допомагатиме аграріям у боротьбі із ризиками нинішніх екзотичних погодних проявів змін клімату?
 - Наскільки – за прогнозами – у регіоні зросте кількість агрострахувань? На який результат в убезпеченні ризиків аграрії зможуть вийти за державної підтримки?
 -  Яку частину витрат візьме на себе держава та які страхові компанії уже отримали ліцензії для роботи із сільгоспвиробниками?

Прес-конференція відбудеться за адресою: бульвар Шевченка, 242/1, оф. 312 (приміщення «Черкасицивільпроекту», 3 поверх).