Церковна революція у селі на Черкащині провалилася

19 жовтня, біля храму Преображення Господнього в селі Білозіря, Черкаського району відбулося протистояння між прихожанами церков московського патріархату та громадою села. Церква наразі знаходиться під юрисдикцією УПЦ Московського патріархату. 

Однак громада села виступила з ініціативою перепідпорядкування парафії Київському Патріархату. Попередньо були зібрані підписи мешканців села які виступили за перепідпорядкування та усунення протоієрея Василя Коваленка, який є чинним настоятелем цього храму вже багато років.

Зважаючи на агресивний характер акції та напружені емоції з обох сторін, територію біля церкви оточили працівники правоохоронних органів, були присутні представники місцевої та обласної держадміністрації, громадськості. Подекуди виникали сутички. 

Емоційне обговорення питання про перехід парафії до Київського Патріархату не  завершилося результативно, церква поки що залишилася у підпорядкуванні московського патріархату. 

Ситуацію вдалося переломити представникам московського патріархату, вони привезли на свою підтримку вірян та священників з сусідньої Сміли. Церковна революція цього разу не вдалася.

Натомість на сайті УПЦ Московського патріархату повідомили, що вдалося відстояти церкву від захоплення. 
 

Останні новини