ТПВ Черкаси: дорожче ніж у Смілі і з солідними зарплатами
Тариф на вивезення та захоронення ТПВ в Черкасах дорожче ніж у Смілі, але з солідними зарплатами керівництва.
Про це свідчать публічні дані КП “Черкаська служба чистоти”.
За останні три роки, тариф на вивезення та захоронення ТПВ для містян за місяць, зріс з 11,24 грн. для одного жителя багатоповерхівки до 24,33 грн.; з 13,32 грн. для одного жителя приватного сектору до 30,47 грн. Якщо брати розрахунок у вигляді вартості за кубічний метр, то відбулося зростання від 69,2 грн. до 153,68 грн. за кубічний метр. Нинішній розмір тарифів для черкасців зафіксований рішеннями виконкому у червні-липні 2019 року.
До прикладу, у хронічно проблемній, в галузі комунального господарства, Смілі, яка є третім містом області за кількістю населення, тариф на вивезення та захоронення ТПВ за останні три роки був стабільно нижчим ніж в обласному центрі. Так, за цей час тариф на вивезення та захоронення ТПВ для смілян за місяць, зріс з 9,17 грн. для одного жителя багатоповерхівки до 19,30 грн.; з 9,83 грн. для одного жителя приватного сектору до 20,7 грн. Нинішній розмір тарифів для смілян зафіксований рішенням виконкому у квітні 2020 року.
В Умані, другому за чисельністю населення місті регіону, тариф на вивезення та захоронення ТПВ, складає для одного жителя багатоповерхівки 23,5 грн., для одного жителя приватного сектору — 15,31 грн, в місяць відповідно.
Сплата доволі високого тарифу за вивезення і захоронення ТПВ в Черкасах, дає можливість менеджменту КП “Черкаська служба чистоти” отримувати солідну заробітну плату. Так, директор комунального підприємства Ігор Слинько, за 2019 рік задекларував 982 тис. грн. заробітної плати, а це в середньому 82 тис. грн. на місяць. Перший заступник директора, депутат міської ради від "Європейської солідарності" Олександр Савенко, за 2019 рік задекларував 816 тис. грн. заробітної плати, а це в середньому 68 тис. грн. на місяць. На наш запит щодо виплат керівництву у 2020 році відповідні на підприємстві не надали.
На комунальному підприємстві також працюють дружини директора та першого заступника директора. Дружина директора Ольга Слинько декларує за 2019 рік 270 тис. грн. заробітної плати, дружина першого заступника Оксана Савенко взагалі відмовилася від декларування.
Варто відзначити, що послугу з вивезення значної частини, від загального обсягу ТПВ, надає для КП “Черкаська служба чистоти” приватне ТОВ “Умвельт Україна”, у 2017-2018 роках періодично виникали проблеми з своєчасним вивезенням ТПВ у місті.
Так, за інформацією отриманою на КП "Черкаська служба чистоти", станом на кінець 2020 року, силами комунального підприємства було вивезено 173 тис. метрів кубічних ТПВ, силами підрядної організації - 520 тис. метрів кубічних ТПВ.
Як йдеться у матеріалах аудиторського звіту держаудитсужби 2019 року, - відсутність власного парку сміттєвозів призводить до додаткових витрат підприємства, пов'язаних з придбанням послуг з перевезення ТПВ, що надаються ТОВ “Умвельт Україна”. При цьому, аудитори підрахували, що при нинішньому тарифі на вивезення ТПВ, чистий місячний прибуток КП від роботи нового сміттєвоза складатиме понад 400 тис. грн., а період його повної окупності складе 8 місяців.
Для безперебійного вивезення ТПВ необхідна щоденна наявність на маршрутах 7-8 сміттєвозів.