Тиждень прогнозують дощовим, але з потеплінням

Меридіональні переміщення повітряних мас, що встановилися в атмосфері, привели до затяжної і потужної негативної температурної аномалії у нашому регіоні. Навіть у третій декаді травня на Черкащині на грунті спостерігалися нічні заморозки, а середня температура повітря відстає від кліматичної норми на 3-8°.

Про це повідомляє начальник Черкаського обласного центру з гідрометеорології Віталій Постригань.

Травень 2020 запам’ятається недобором тепла, частими дощами і пізніми заморозками. Такий собі «травень зі смаком осені»: холодні ночі та ранки, часто сірі та вітряні дні. Як би не ніжна зелень, важко було б повірити, що за вікном - весна.

Кількість опадів на Черкащині за 24 дні травня досягла 1-1,5 місячної норми. Це хороший показник після дефіциту квітневих опадів. Але при холодній погоді для нормального росту і розвитку рослин не вистачає тепла.

Сьогодні центр дощового циклону знаходиться над рідною Черкащиною і вже випало 2-13 мм дощу. А у Жашкові за 12 годин аж 23 мм – майже декадна норма, що відповідає критерію небезпечного метеорологічного явища.

За прогнозом, поточний робочий тиждень буде з дощами, проте покладе початок у перебудові синоптичної ситуації. Переміщення повітряних мас поступово повернеться до більш звичних західно-східних процесів. Нарешті нашу Черкащину очікує підвищення температури.

У першій половині тижня воно буде помірним з денними температурами 14-19º, а з четверга зробить серйозну заявку на те, щоб наздогнати календар з температурами вдень 17-22º і наблизитися до кліматичної нормі.

У вихідні дощі припиняться, є шанси, що травень встигне дати початок метеорологічному літу.

Останні новини