Тепер сміття не звозять на стихійники

У компанії “Нова якість” відреагували на закиди політиків.

Обсяги вивезення негабаритного сміття зросли в порівнянні із заявленими під час конкурсу, компанія збільшила кількість майданчиків на сотню, регулярність вивозу - теж. Однак лишилося кілька проблем, які насамперед пов’язані з культурою поводження з відходами та політиканством у передіод передвиборчої кампанії.

В управлінській компанії “Нова якість “Благоустрій” відреагували на сьогоднішні заяви політиків.

- Ви звертали увагу на стан територій поблизу вулиці Олени Теліги, колишнього полігону, у Яблуневому чи в районі вулиці Симиренківської. Ці місця стали стихійниками непотребу ще десятки років тому. Частина куп поросла бур’янами, частина - згорнута будівельною технікою для зведення нової багатоповерхівки. Та головне - “свіжих” гір сміття там не знайти. І ціна цього - послуга з вивезення негабариту, - говорить засновник групи компаній “Нова Якість” Андрій Бортник.

Раніше, коли ця послуга була у складі СУБів, комунальники були не в змозі вивозити такі об’єми, як нині приватна компанія. Місто не мало визначених місць для його збору.

Як наслідок - весь непотріб “по-тихому” звозили на полігон, окраїни.

- Коли у місті з’явилося 240 майданчиків для будівельних і ремонтних відходів, то люди перестали везти його в лісопосадки. Тепер його несуть на майданчики. Відповідно зросли у рази об’єми. Зараз ми вивозимо близько 6 тисяч метрів кубічних щомісяця, - наголошує Андрій Бортник.

Окрім того стан майданчиків у місті часто пов’язаний саме з проблемою відсутності культури поводження із відходами. Адже замість ремонтних та будівельних - у баки потрапляють й тверді побутові.

- Люди виносять у контейнери усе підряд. Ніхто не дотримується графіку збору сміття на майданчик у переддень вивезення - недобросовісні містяни цілий тиждень складують все без винятку, захаращуючи не лише майданчик, а й територію навколо, - говорить засновник “Нової якості”. - Але вже є плюс. Ми бачимо проблему, а не тихо мовчимо про сотні тонн непотребу в середмісті Черкас, які наростали десятиліттями, перетворюючи шалені території на стихійні смітники.

За словами підприємця, питання тарифу на послугу, яке чи не кожен із кандидатів у передвиборчий період активно порушує, він давно пропонував вирішити. Йдеться про об’єднання послуг на вивезення ТПВ та негабариту.

- Ми вже чотири місяці просимо знизити тариф на вивезення відходів, та виконком не затверджує його. Ми просимо провести спільний конкурс на вивезення ТПВ та негабариту. Бо ми порахували, що обидві послуги можна надавати за ту ціну, яку нині мешканці сплачують ЧСЧ за тверді побутові. Але міська рада знов мовчить. Тому складно назвати нинішні акції спрямованими на захист інтересів громади, - додає Андрій Бортник.
 

Останні новини