Ті хто стоять за спробою забудови Соснівки продовжують "колотити"
Перша спроба розпочати висотну житлову забудову на ділянці у 5,3 га на території колишньої «дачі Андреєва» відверто провалилася, але від освоєння цієї земельної ділянки досвідчені «дерибанщики» не відмовилися і продовжують колотити ситуацію.
Коротко про те що вже відбулося
Протягом 2016 року Черкаська міська рада ухвалила низку рішень якими відкривала шлях до висотної забудови цієї ділянки. Однак після тривалого громадського спротиву депутати відмінили скандальне рішення про надання дозволу на розробку проекту щодо внесення змін до детального плану територій. В той же час земельна ділянка та розміщене на ній майно продовжує перебувати в оренді та користуванні опального забудовника.
Як віддавали в оренду майно
21 січня 2015 року Черкаська обласна рада прийняла принципове рішення яким дозволила передачу майнового комплексу «Андріївської дачі» яка знаходилася на балансі обласного комунального підприємства «Готель Дніпро». Попри попередження депутата обласної ради Любові Майбороди, що це спроба прихованої прихватизації депутати облради ще минулого скликання проголосували за оренду. Тоді рішення протягли голосами ВО Батьківщина та колишніх регіоналів. Голосував «за» і нинішній міський голова Анатолій Бондаренко, який тоді був депутатом обласної ради.
Згодом 15 квітня 2015 року було проведено конкурс, до участі в якому були допущені ПП «Міськбуд-плюс» та ТОВ «Метал і Ко». Перемогу здобуло ПП «Міськбуд-плюс» запропонувавши вартість оплати оренди майнового комплексу у 44,5 тис. грн. на місяць.
Проект по забудові інвестора «Міськбуд-плюс» публічно представляв юрист і адвокат Олександр Олененко. Він же значиться засновником фірми ТОВ «Метал і Ко», яка у квітні 2015 року конкурувала з ПП «Міськбуд-плюс» за право оренди майнового комплексу. До того ж директор фірми «Метал і Ко» Галина Галаган із засновницею ПП «Міськбуд-плюс» Анастасією Бацуровською є засновниками ще однієї фірми «Грандіс-плюс».
Умови договору оренди майна та оплата
За інформаційним запитом ми отримали текс укладеного договору. Договір оренди нерухомого майна балансова вартість якого складає 166 тис. 475 грн. укладений на 5 років до квітня 2020 року. Згідно укладеного договору проведення невідємних поліпшень нерухомого майна, можлива його приватизація письмово погоджується з орендодавцем – комунальним підприємством «Готель-Дніпро». Примітним є те, що в договорі чітко не фігурує як така мета оренди. Станом на 1 березня 2017 року орендар ПП «Міськбуд-плюс» справно сплачував орендну плату і за час оренди вже сплатив комунальному підприємству 938 тис. 692 грн. Згідно початкового договору на орендаря також лягала сплата за землю.
Як орендар майна набув права оренди на земельну ділянку
Після набуття в оренду майна орендар особливої господарської діяльності не проводив, невідємних поліпшень станом на 1 березня 2017 року не вносив (із відповіді на наш інформаційний запит до орендодавця – ред.) Натомість орендар почав активно працювати над отриманням права оренди земельної ділянки у 5,3 га на якій знаходилося орендоване ним нерухоме майно. Дана земельна ділянка знаходилася у постійному користуванні КП «Готель-Дніпро».
Для отримання землі в оренду ПП «Міськбуд-плюс» необхідно було, щоб КП «Готель-Дніпро» добровільно відмовився від права постійного користування цією земельною ділянкою. Примітним є те, що договором оренди майнового комплексу було визначено, що податок за землю також сплачує орендар майна. Тобто комунальному підприємству було невигідно відмовлятися від свого права на постійне користування земельною ділянкою.
За нашою інформацією відмову від цієї земельної ділянки навідріз відмовився підписувати тодішній директор готелю Володимир Жаботинський. Він написав заяву на звільнення і 30 червня 2016 року був звільнений з посади директора рішенням Черкаської обласної ради «у зв’язку з виходом на пенсію». Сам Жаботинський тоді навіть не прийшов на засідання сесії, а більшість депутатів у складі БПП, ВО Черкащани, Укроп, Батьківщини, Відродження, партії ветеранів Афганістану радо проголосували за його звільнення.
Свято місце пустим не буває, тому для виконання «чорної роботи», ще до рішення облради від 30 червня, 26 червня 2016 року своїм розпорядженням голова обласної ради Олександр Вельбівець призначає на посаду в.о. директора Бориса Борисовича Лєбедцова. Борис Лєбедцов був депутатом Черкаської міської ради в 2010-2014 роках обирався за списком партії «Фронт Змін» згодом як і вся фракція у серпні-вересні 2013 року перейшли до лав Партії регіонів, голосував за імпічмент Сергій Одаричу весною 2013 року.
На фото Борис Лєбєдцов (ліворуч) з ним проводить виховну роботу депутат Черкаської обласної ради від ВО "Свобода" Сергій Воронов (Продовження виховних заходів відбувалося і на сесії обласної ради 8 лютого, але іншим свободівцем - Юрієм Ботнаром)
Для людини з таким бекграундом не важко було підписати відмову права користування на земельну ділянку у 5,3 га яке належало комунальному підприємству яким він став керувати. І вже 28 липня 2016 року практично представники всіх фракцій міської ради своїм голосуванням передають в оренду дану ділянку до квітня 2020 року ПП «Міськбуд-плюс» (поіменне голосування можна переглянути тут – ред.) За це рішення проголосували в тому числі і міський голова Анатолій Бондаренко та секретар Олександр Радуцький.
Досвідчені «рейдери» ласих земель
Цілком очевидно, що особа Бориса Лєбєдцова в цій багатоходовій схемі про фактичному захопленню ласої земельної ділянки у 5,3 га – це лише верхівка айсбергу. Тому знову повертаємося до недалекої політичної історії Черкас та хитросплетінь засновників та засновниць різних фірм так чи інакше пов’язаних в цій оборудці.
Так засновниця переможця конкурсу на оренду майна та орендаря земельної ділянки ПП «Міськбуд-плюс» Анастасія Бацуровська на квітень 2015 року (час проведення конкурсу з оренди майнового комплексу) була директором ще однієї цікавої та скандально відомої в Черкасах фірми ПП «Фірма Агро-поліс». Дана фірма відома тим, що намагалася в природоохоронній зоні на земельній ділянці у 16 га на березі Дніпра (мікрорайон Дахнівка) побудувати приватні котеджі. Так у лютому 2013 року вона отримала дозвіл від Черкаської міської ради на передачу земельних ділянок в суборенду третім особам.
У травні 2013 року почалося огородження набережної парканом, тоді щойно відставлений мер Сергій Одарич заявив, що освоєння земель набережної здійснює ПП "Фірма Агро-поліс", а її інтереси представляв "і бігав коридорами міськвиконкому" Андрій Ковальчук (на той час вже екс-депутат міської ради від партії «Фронт Змін» він склав повноваження за власним бажанням перед імпічментом Сергія Одарича – ред.) За словами Сергія Одарича, безперешкодне освоєння цієї ділянки стало платою за голосування фракції «Фронт змін» за його відставку.
Нині Андрій Ковальчук значиться як директор ПП «Фірма Агро-поліс». Забудувати ділянку у 16 га не вийшло, прокуратура через суди скасувала договір оренди і набережну було врятовано, лише на початку цього року прес-служба прокуратури повідомила, що здійснено виконавче провадження про повернення даних земель у комунальну власність.
Варто також додати, що засновником і бенефеціаром ПП «Фірма Агро-поліс» тривалий час значиться Ситніков Сергій Олександрович. Він був депутатом Черкаської обласної ради у 2006-2010 роках, помічником народного депутата 4-го скликання Губського Богдана Володимировича та нардепа 5-6 скликань Костенка Павла Івановича (до бізнес сфери якого входив спорт готель «Селена» який також було побудовано на набережній).
Боротьба за посаду директора КП «Готель Дніпро» в хід пішла «громадськість» та суди
За умов які нині складаються - провалу бліц-кригу забудовників «Андріївської дачі», фактична дискредитація легітимності в.о. директора Бориса Лебедцова, стратегічним для подальшої реалізації проекту забудови стає саме посада директора комунального підприємства. Саме на нього має лягти тяжка ноша підпису необхідних документів по погодженню імовірної приватизації майнового комплексу. Тому реалізаторам ідеї забудови вкрай необхідне просування на дану посаду своєї людини.
Перед тим як перейти до власне конкурсних перипетій відзначимо декілька немаловажливих деталей. Після звільнення з посади директора Володимира Жаботинського нібито у зв’язку з виходом на пенсію вже новий в.о. директора запросив його працювати заступником (незважаючи на поважний вік потрібно було комусь тягнути реальну роботу – ред.) Також в заступники Лєбедцов взяв «свою людину» Галаган Галину Миколаївну, вона ж як ми вже згадували є директором фірми «Метал і Ко» яка разом з ПП «Міськбуд-плюс» розіграла видиму конкуренцію на конкурсі на право оренди майнового комплексу «Андріївської дачі».
21 січня 2017 року голова обласної ради Олександр Вельбівець підписав розпорядження про проведення конкурсу на посаду директора готелю Дніпро. До складу конкурсної комісії увійшло шість осіб.
Однак 2 лютого голова облради підписав розпорядження про внесення змін до попереднього розпорядження та включення до конкурсної комісії представника громадськості Голову громадської ради при Черкаській ОДА Євгенія Глєбова.
До участі в конкурсі були допущені чотири особи Олененко О.В. (представляв інтереси забудовника), Беззубенко В.А., Міхальова І.О., Жаботинський В.П.
До участі в конкурсі не було допущено Гагалан Г.М. через відсутність диплому про закінчену вищу освіту.
Засідання конкурсної комісії відбулося 2 березня, перемогу за результатами рейтингового голосування із трьома голосами «за» здобув багаторічний керівник готелю Жаботинський Володимир Петрович.
Цього ж дня за адміністративним позовом Галаган Г.М. Соснівський районний суд заборонив проведення конкурсу.
В той же час як йдеться в протоколі конкурсної комісії, за даними висновку юридичного відділу виконавчого апарату обласної ради, заява Галаган Г.М. про наявність рішення суду була надана лише 3 березня, тому рішення конкурсна комісія оголосила переможцем Жаботинського В.П.
Розгляд позову Галаган Г.М. по суті призначено на 23 березня, а 24 березня відбудеться сесія Черкаської обласної ради де мають розглянути питання призначення Жаботинського В.П. на посаду директора КП «Готель Дніпро» за результатами конкурсу.
Цілком очевидно, що судова тяганина задіяна щоб затягнути призначення нового директора, за таких умов в.о. директору буде залишатися потрібний для забудовників Борис Лєбєдцов.
Окрім цього вже виявив своє завдання в комісії і допризначений до її складу Голова громадської ради при Черкаській ОДА Євгеній Глєбов, який на сторінках Фейсбуку заявив, що вважає результати проведення конкурсу «нездоровою ситуацією» та заявив про вимогу проведення повторного конкурсу. Цим самим громадський активіст показав під чию дудку підтанцьовує.
Насамкінець варто констатувати, що питання дерибану даної земельної ділянки у 5,3 га «дачі Андреєва» зовсім не знято з порядку денного, воно лише відкладено. Тож далі буде.