Свято Масляної в Черкасах.

10 березня запам’ятається черкащанам гучними проводами зими. Свято на честь весняного пробудження природи, Масляна, згуртувало багато містян у парку 50-річчя. І хоча початок дійства був запланований на 13.00, вже опівдні найдопитливіші приїхали у парк в очікуванні свята. За словами організаторів, цього року Масляна порадувала тим, що містяни були активними і не втрачали можливості взяти участь у конкурсах:
— Ми були приємно здивовані величезною кількістю дітей у парку. Вони із задоволенням брали участь у святковій програмі, – зазначає ведуча Марина Богомазова.
Порадували виступи черкаських козаків. Нагадаємо, що саме вихованні Черкаської школи бойового гопака ім. братів Чучупак привезли із Всеукраїнського чемпіонату наприкінці лютого чотири нагороди. Найсміливіші долучилися до козацьких розваг: перетягували канат, рухалися «лава на лаву». Не обійшлося й без традиційного підкорення стовпа з подарунками:
— Цього разу охочих залізти на вершину стовпа було надзвичайно багато, тому ми зробили так званий відбір. А вже п’ятеро найспритніших черкащан наввипередки підкоряли висоти. При чому четверо роздяглися для цього дійства, а п’ятий виявився найхитрішим – поліз одягнений угору, адже все, чим був намащений стовп, його попередники витерли своїми тілами, - ділиться враженнями ведуча Марина.
За словами директора КП «Дирекція парків» Олександра Радуцького, Черкаська Масляна – це вже традиційне святкування черкащан:
— Щороку ми намагаємося зробити якусь родзинку, щось незабутнє та видовищне. Цього року нам вкотре вдалося розважити містян, захопити їх і, звичайно, смачно нагодувати. Наша масляна славиться «і хлібом, і видовищем»!
Крім того, незаміжніх і неодружених черкащан порадувало проведення обряду «Колодочка» київською шоу-групою «Забава».
І хоча весна ніяк не настане, наостанок проведений обряд спалювання опудала зими певно пришвидшить прихід довгоочікуваного тепла. А ще черкащанкам запам’ятається фаєр-шоу від знаного у Черкасах арт-колективу «Джайра».
 

Останні новини