"Свобода" і "Батьківщина" в Черкасах встановили "справедливі" тарифи

«Свобода» і «Батьківщина» в Черкасах встановили найвищі «справедливі» тарифи на вивезення сміття.

Мова йде про підвищення тарифу на вивезення твердих побутових відходів. Наприкінці серпня цього року виконавчий комітет міської ради голосами представників ВО «Свобода» та «Батьківщини» затвердив підвищення тарифу на вивезення ТПВ для КП «Черкаська служба чистоти». 

Відповідно тариф для вивезення ТПВ з приватного сектору у розрахунку на одну людину підвищили з 13,32 грн. до 22,56 грн., тобто на 69,37 % ; з багатоквартирних будинків на одну людину з 11,24 грн. до 19,04 грн., тобто на 69,39%. 

За отриманою в КП «Черкаська служба чистоти» інформацією, кількість платників приватного сектору складає – 33499 чол., багатоквартирних будинків – 185147 чол. Відповідно можна підрахувати як збільшиться валовий дохід комунального підприємства від зростання тарифу у розрахунку одного місяця. 

Так загальний валовий дохід від вивезення ТПВ з приватного сектору складав 446206 грн. за місяць, а зріс до 755737 грн., різниця збільшення – 309531 грн. 

Загальний валовий дохід від вивезення ТПВ з багатоквартирних будинків складав 2081052 грн., а зріс до 3525198 грн., різниця збільшення – 1444146 грн. 

Таким чином в результаті збільшення тарифу призвело до збільшення валового доходу за вивезення ТПВ у населення на 1,75 млн. грн. і складає тепер 4,28 млн. грн. в місяць. 

Пересічний мешканець не особливо відчує на власному гаманці таке підвищення, а зважаючи на хронічні проблеми з вивезенням сміття в місті які тривають вже понад рік, готовий прийняти і такий тариф, аби сміття вивозилося вчасно. 

Для порівняння ми взяли діючі тарифи на вивезення ТПВ в обласних центрах які за кількістю населення близькі до Черкас. Результат порівняння невтішний для міських владців з ВО «Свобода» та «Батьківщина» - тариф в Черкасах після підняття найвищий. Нижче наводимо таблицю з тарифами на вивезення ТПВ в 13 обласних центрах.  Примітно, що найвищими є тарифи в Черкасах та Сумах – де мерами є представники ВО «Батьківщина».


Також варто звернути увагу на Тернопіль – де міським головою є представник ВО «Свободи» - там тариф є більше ніж удвічі менший ніж проголосували для жителів Черкас місцеві свободівці у виконавчому комітеті. Також суттєво нижчі тарифи в Івано-Франківську та Хмельницькому з свободівськими мерами. 

Відзначимо, що проблеми з вивезенням ТПВ в Черкасах тривають вже понад рік, є вони і після підняття тарифу. КП «Черкаська служба чистоти» фактично виконує лише адміністративні функції, підрядником який на договірних основах займається безпосереднім вивезенням сміття є місцеве відділення ТОВ «Умвельт Україна». Попри хронічні проблеми з вивезенням сміття комунальне підприємство не оголошує відкритих торгів на закупівлю послуги з вивезення ТПВ.
 

Останні новини