Судимий депутат від БПП може очолити райраду на Черкащині

Судимий та відбувший покарання за хабар депутат Чорнобаївської районної ради може стати її головою.

Сама ж рада більше року залишається без очільника, як повідомляли ЗМІ немає ради та порозуміння і між головою РДА Сергієм Джоболдою та депутатським корпусом. Останнім часом, засідання сесій просто не відбувалися через нездатність обрати головуючого хоча б на конкретне засідання. 

Чергове сесійне засідання призначено на 16 травня і за інформацією з кулуарів новим кандидатом на посаду голови ради має стати заступник керівника секретаріату ради, депутат обраний за списками БПП Чупрун Анатолій Федорович. 

Народний обранець обрався до ради не просто за списком партії, а йшов першим номером, а відтак був лицем президентської політсили в районі на місцевих виборах. На час обрання депутатом працював заступником директора в сільгосптоваристві, допомагав армії у якості волонтера. 

Разом з тим не менш цікавою є історія перебування Анатолія Федоровича на посаді секретаря селищної ради Чорнобаю. Обіймаючи даний чин, посадовець у жовтні 2008 року був затриманий на отриманні хабара. Загальна сума хабара складала 20 тис. доларів. Затримали посадовця після отримання першого траншу у розмірі 100 тис. грн., посередником який отримував гроші, стала його мама. Неправомірну вигоду посадовець прагнув отримати за земельні ділянки в Чорнобаї загальною площею 30 соток, які намагався продати без рішення земельної комісії та сесії селищної ради. 

Свою вину посадовець визнав повністю, щиросердно каявся та був засуджений у жовтні 2010 року Золотоніським міськрайонним судом за ч. 2 ст. 368 ККУ до двох років позбавлення волі. На час винесенення вироку він два роки просидів в СІЗО, тож термін ув'язнення сплив. 

Відзначимо, що мінімальний термін позбавлення волі за ч. 2 ст. 368 ККУ складав 5 років. Однак суд застосував до підсудного ст. 69 ККУ – призначення більш м'якого покарення ніж передбачено законом на основі пом'якшуючих обставин (щире каяття, визнання вини, активне сприяння у розкритті злочину).

 

Останні новини