Суддя у відставці відсудив собі службову квартиру

Суддя у відставці Апеляційного суду Черкаської області відсудив собі службову квартиру в тихому центрі Черкас. 

Судитися за двокімнатну квартиру в новобудові по вул. Смілянська 2/1 Василь Ювшин розпочав ще в статусі судді, в березні 2018 року.

З вересня 2001 року позивач був обраний на посаду судді Апеляційного суду безстроково і потребував покращення житлових умов. Згодом був включений до списку позачергового отримання житла працівниками суду під №1.

В грудні 2008 року апеляційним судом було укладено договір з корпорацією “Житлобудінвест-Ч” на дольову участь в будівництві квартири в житловому будинку по вул. Смілянська 2/1, по бюджетній програмі для забезпечення судді житлом. Через економічну кризу будівництво будинку загальмувалося і потребувало додаткових коштів.

Будинок був введений в експлуатацію лише в 2017 році, апеляційним судом на будівництво було витрачено 281 тис. грн., а позивачем, як дольовиком, 53 тис. грн. Відповідно позивачу належить 1/6 частина двокімнатної квартири, або ж 11,12 кв. м.

Позивачу необхідно зареєструвати право власності на свою частку, а апеляційному суду на свою, з подальшою передачею 5/6 квартири судді у відставці, як першому в черзі на отримання житла. Однак державна судова адміністрація вимагала реєстрації 5/6 квартири апеляційного суду як службового житла та надавати його в користування суддям. Де-факто квартира перебуває в користуванні судді, оскільки вказується, що він здійснював внутрішні ремонтні роботи. 

ДСА України під час судового розгляду відзначала, що виконання зобов'язань за програмою належали до повноважень апеляційного суду. Будь-яких договірних відносин з позивачем не має. Відповідно до умов договору передача квартири мала відбутися у 2009 році, проте, акт приймання-передачі забудовником передано до апеляційного суду в 2017 році. На цей час вже діяла норма про забезпечення суддів службовим житлом, тому квартира може надаватися для заселення в статусі службового житла.

Однак Соснівський суд зобов'язав апеляційний суд виконати умови договору на будівництво житла з наступними змінами на дольову участь в ньому судді у відставці. Підписати трьохсторонній акт прийому передачі квартири, зареєструвати право власноті апеляційного суду на свою частку та вирішити питання про надання її в користування не як службове житло.

ДСА України безуспішно намагалася оскаржити дане рішення в апеляційній інстанції. Наразі справа перебуває на стадії касаційного розгляду.

Суддя у відставці Василь Ювшин звільнився з Апеляційного суду в жовтні 2018 року. За минулий рік він отримав заробітну плату у розмірі 1 млн. 162 тис. грн., пенсію у розмірі 172 тис. грн. З 2014 року будує садовий будинок площею 120 кв. м. в мікрорайоні “Сади”. 

 

Останні новини