Суд відмовив у стягненні на користь міста 10,5 млн. самостійно порахувавши пайову участь

Суд відмовив у стягненні на користь міста 10,5 млн. грн. з ТРЦ “Любава”, відхиливши позов прокуратури та самостійно перерахувавши пайову участь. 

Про це йдеться у рішенні Господарського суду Черкаської області.

Прокуратура з грудня 2018 року намагалася скасувати договір пайової участі укладений між міською радою та ТРЦ “Любава” і стягнути з останнього 10,5 млн. грн. недоплаченого пайового внеску на розвиток інфраструктури. За договором укладеним у березні 2013 року було сплачено кошти у розмірі 840 тис. грн.

В січні 2017 року Держаудитслужбою було проведено ревізію Департаменту архітектури та містобудування міської ради. За її результатами розмір пайової участі по обєкту мав складати 9,66 млн. грн.

За даними судово-економічної експертизи проведеної у березні 2018 року розмір пайової участі мав складати 11,37 млн. грн. З врахування раніше сплачених коштів, прокуратура заявила стягнення на користь міста у розмірі 10,5 млн. грн.

Суд відкинув дані експертизи з тих підстав, що вона була призначена в рамках кримінального провадження та призначив іншу. Результати другої експертизи також не задовольнили суд і він не взяв їх до розгляду через неповноту відповідей на поставлені запитання.

Після цього суд самостійно встановив розмір пайової участі яку мав сплатити ТРЦ “Любава” взявши для розрахунку фактичний кошторис будівництва, що склав 142,23 млн. грн. з ПДВ.

Реальний розмір коштів, після врахування вартості переданих у комунальну власність мереж, мав складати 1,53 млн. грн. З врахуванням, що було сплачено 0,84 млн. грн. недоплата склала 0,69 млн. грн.

Разом з тим суд відзначив, що ці кошти були недоплачені через неправильне визначення пайового внеску з боку профільного департаменту міськради і вини ТРЦ “Любава” в цьому немає . Враховуючи, що з часу укладення договору до позову прокурора минув трирічний строк позовної давності то навіть ці недоплачені кошти не можуть бути стягнуті.

Нагадаємо, ТРЦ “Любава” розпочав свою роботу в квітні 2013 року. Його урочисто відкривали на той час міський голова Сергій Одарич, губернатор Сергій Тулуб та власник Анатолій Шкрібляк. 

 

Останні новини