Суд і прокурор пробачили екс-директора ДАК "Хліб України" (Фото)

В Черкасах суд і прокурор пробачили колишнього топ-посадовця за ухилення від сплати податків та підробку документів.

Про це свідчить ухвала Соснівського суду. 

Колишньому очільнику департаменту Міністерства туризму та курортів АР Крим, ДАК “Хліб України” інкримінували ч. 1 ст. 212 КК України (ухилення від сплати податків), ч. 1 ст. 366 КК України (службове підроблення), ч. 4 ст. 358 КК України (використання завідомо підробленого документа). 

Мова про уродженця Чернівецької області Ігора Кобелю, який очолював ТОВ “Українська мукомельна компанія”, що є одним з лідерів виробництва борошна в Україні та на час скоєння інкримінованих правопорушень базувалася в Черкасах. 

За результатами перевірки діяльності ТОВ “Українська мукомельна компанія” органами ДФС було встановлено ухилення від сплати податків на суму в 121,79 млн. грн. (в період липень 2015 — березень 2018 років). Компанія відображала в податковій звітності господарські операції не підтверджені первинними документами. 

На фото Ігор Кобеля разом з колишнім очільником управління СБУ в Черкаській області Олегом Котляром. 

Для цього використовувалися фіктивні фірми, що входили до конвертаційного центру який надавав послуги по незаконному формуванню податкового кредиту. 

Зокрема, жінка яка згідно реєстраційних даних рахувалася директором одної з фірм посвідчила, що жодних документів по господарських взаємовідносинах з ТОВ “Українська мукомельна компанія” не підписувала. В результаті експертизи було встановлено, що її підпис підроблено. 

Інший свідок посвідчив, що послуги з перевезення сільгоспродукції не надавав. 

Під час перевірок в ТОВ “Українська мукомельна компанія” заявили про втрату первинної фінансово-господарської документації.

Безпосередньо в підозрі, підсудному інкримінуалися правопорушення скоєні ним в листопаді 2017 — січні 2018 років будучи директором ТОВ “Українська мукомельна компанія”: ухилення від сплати податку на додану вартість в сумі 2,58 млн. грн., подання неправдивої податкової звітності, подання підроблених податкових накладних. 

Під час судового розгляду захисник подав клопотання про закриття провадження у зв'язку з закінченням строків давності притягнення до кримінальної відповідальності. 

Прокурор проти задоволення клопотання не заперечував, суд задовольнив клопотання та звільнив підсудного від кримінальної відповідальності за спливом строків давності. 

Відзначимо, ТОВ “Українська мукомельна компанія” базувалася в Черкасах і була оптовим постачальником борошна під маркою “Королівське борошно”.

Його виробником є ТОВ КХП “Талне” афілейоване з депутатом Черкаської обласної ради минулого скликання Олександром Коротковим. Він же публічно виступав від імені “Української мукомельної компанії”, але в жовтні 2019 року достроково склав повноваження депутата облради та зник з публічного простору.  

Останні новини