Суд дав дозвіл на затримання хіміка-диверсанта якого раніше випустили в РФ

Суд дав дозвіл на затримання громадянина Росії, хіміка-диверсанта, який за даними СБУ готував диверсію на військовому аеродромі під містом Умань. 

Про це свідчить ухвала Соснівського суду.

В 2019 році чоловіку інкримінували незаконне виготовлення та поводження з вибухівкою, підготовку диверсії. За кілька років до того, він переїхав з Росії та одружився на місцевій жительці. Затримали чоловіка у червні 2019 року, під час обшуків знайшли саморобні вибухові пристрої та вибухівку. Вже в серпні того ж року додали підозру за статтею — диверсія.

За версією слідства, зловмисник планував підірвати резервуари із запасом пального на військовому аеродромі. Чоловіка було взято під варту з альтернативою внесення застави розміром понад мільйон гривень.

У вересні 2019 року, на підставі судово-психіатричної експертизи підозрюваного було поміщено до закладу надання психіатричної допомоги в місті Сміла. Згідно висновків експертів, підозрюваний виявляв і виявляє ознаки хронічного психічного захворювання у вигляді хронічного маячного розладу з маренням впливу та переслідування. На час вчинення кримінального правопорушення не мав здатності усвідомлювати свої дії та керувати ними.

Примусово поміщеним до психіатричного закладу підозрюваний був до квітня 2020 року. Тоді Уманський суд виніс ухвалу про передання його на піклування дружині, з обов'язковим лікарським наглядом. А за два дні після судової ухвали підозрюваний покинув територію країни виїхавши до Росії за так званим обміном з невизнаними республіками ЛДНР.
 

Останні новини