Студентку з Черкащини, що навчається в Польщі, керівник освітнього проекту викинув на вулицю.

Починалася ця історія для Юлії Романенко, що щойно отримала вищу освіту в Черкаському національному університеті імені Б.Хмельницького, більш ніж оптимістично. Їй вдалося потрапити на навчання до комерційного університету міста Ополє в Польщі. Але що особливо радувало, вона змогла влаштуватися  екскурсоводом-волонтером до міжнародного культурно-освітнього проекту "Культурно-освітній візит до Європи". Керував цією програмою Кейзер Сергій Іванович.

Хоча варто визнати, що назвати це проектом важко. Просто тупе вибивання бабла з туристів, яким він з Польщі організовував доїзди до міст Європи та супровід екскурсовода. І хоча такі волонтери, яким була і Юлія, отримували заробітну оплату, проте Сергій Іванович про це забував звітувати польським податківцям, щоб не сплачувати податки.

Все було б не погано для Юлії, якби не одне але. На гарну дівчину звернув увагу роботодавець. Одружений чоловік чомусь вирішив, що дівчина має ідеально підійти для нього на роль коханки. Проте отримав відкоша. Але і це його не спинило. Любитель "полунички" не полишав свій об"єкт пристрасної уваги, вимагаючи любові та близькості. Врешті - решт дівчині набридла така нездорова ситуація, і вона вирішила звільнитись, перейшовши до іншого керівника.

Такої "неповаги" "отелло" не витримав, а тому вдася до засобів фізичного тиску на дівчину. Спочатку вона опинилася в прямому розуміння, на вулиці - Кейзер завважав себе новояленим польским магнатом, який в праві розпоряджатися долею холопів. А тому Юлія дізналася, що гуртожиток в якому вона прописана, та за проживання в якому заплатила наперед, це фактична власність любителя "сходити наліво" Сергія Івановича. Коли ж спробувала аргументувати своє право на проживання в приміщенні, за оренду якого сплатила чималі кошти, то цей "чоловік" показав своє справжнє обличчя та кинувся душити дівчину. Власне оскільки це вже була не перша погроза фізичної розправи, то Юлія встигла зафільмувати побиття з боку Сергія Кейзера.

Врешті решт, сталося так, що свої речі дівчина із кімнати змогла забрати лише за допомогою поліції, але частина з них зникла, очевидно назавжди. Польська поліція не бажає втручатися в нечисті справи бізнесмена з України, очевидно маючи з цього якийсь приварок. А тому, жодна проплата наперед не врятувала Юлію від виселення.

Зараз вона проживає в подруги, але нещастя її на цьому не скінчилися. Кейзер продовжує переслідувати дівчину, погружуючи їй та знущаючись, висміюючи те, що ніхто не бажає допомогти їй в цій ситуації, та похваляючись своїми зв"язками та можливостями. Юлія на межі відчаю, адже зрозуміло, що їй доведеться шукати не лише нове житло та роботу, а й продовжувати навчання в іншому навчальному закладі іншого міста, тому що в Ополє їй життя не дає колишній працедавець.

Ярослав Нищик

Останні новини