Студентів вигнали на суботник?

 

Сьогодні відбувається загальноміський, загальнопартійний і «загальножуковський» суботники. Вони ніби мали стати гарним приводом для жителів Черкас, особливо молодих, для того шоб навести лад у місті.

Робота по прибиранню не скажемо, що кипить, але робиться у міських парках скверах. 

– Сьогодні – День благоустрою, День довкілля. Студенти черкаських вищих навчальних закладів активно долучилися до акцій – і до загальноміської, і до тої, яку проводить благодійний фонд «Дитячий світ» на чолі з Валентиною Жуковською, – розповів заступник директора Черкаського політехнічного технікуму з виховної роботи Сергій Сердюк.

Сергій Григорович, який цього дня у Соборному сквері орудував граблями і мітлою нарівні зі своїми студентами, наголосив, що молодь завжди була рушійною силою суспільства, і сьогодні це – люди небайдужі.

Але ми прекрасно розуміємо, що це офіційна позиція. Реалії є трохи іншими. Всі прекрасно розуміють, що на такі суботники проходять у «добровільно-примусовому» порядку. Там де вони відбуваються під керівництві якоїсь адміністрації чи то вузівської, чи то бюджетних установ, там завжди відбувається певний рівень примусу. 

Навіть напередодні цього суботника нам повідомляли студенти різних навчальних закладів міста, що їх настійливо просять взяти участь у суботнику. 

Такі реалії нинішнього українського суспільства, нажаль. 

Ми переконані, що будь-які заходи які відбуваються з адміністративного примусу – це крок у минуле. Взагалі вважаємо суботники рудиментом минулого.
В той же час підтримуємо будь-які прояви громадської активності які не є симулятивними і не робляться за наказом з гори, а які робляться за внутрішнім покликом людини.
 

Останні новини