Старікова з Майбородою переконалися, що чиновники затягують проблему "Фрезеніуса".

Мер Черкас Сергій Одарич не виконав обіцянки, яку дав на сесії 21 березня перед громадою міста та депутатами Черкаської міської й обласної рад. Тоді він сказав, що фінансування лікування хворих на гостру ниркову недостатність, що отримують гемодіаліз у центрі "Фрезеніус", розглянуть на засідання виконавчого комітету міської ради у вівторок, 26 березня. Втім, це питання сьогодні навіть не виносилася на виконком.

За словами депутата обласної ради Наталії Старікової, яка разом із колегою по депкорпусу Любов'ю Майбородою вирішили відвідати сьогоднішній виконком, заступник міського голови Віктор Беззубенко повідомив, що у порядку денному засідання – бюджетні питання. А проблему виділення коштів на лікування 24 мешканців Черкас у "Фрезеніусі" розглядатиме сесія міської ради наступного тижня.

Із головою Черкаської обласної ради Валерієм Черняком теж не вийшло конструктивної розмови. Чиновник заявив, що борг перед гемодіалізним центром уже гаситься (скоротився з 2,7 млн. грн. до 1,1 млн. грн.), однак, навідріз відмовився говорити про заключення угоди між обласною лікарнею і "Фрезеніусом" про лікування 62 хворих на гостру ниркову недостатність.

– Голова облради висловив думку, що хворі з "Фрезеніусу" мають перейти на лікування до обласної лікарні, яку фінансує бюджет. Якщо ж вони хочуть далі лікуватися в центрі, хай роблять це власним коштом. Це зовсім нереально, бо лікування одного такого хворого коштує 140-160 тис. грн. на рік. Де смертельно хвора людина візьме такі кошти? В усьому світі люди, які потребують діалізу, лікуються за кошти держави, – обурюється Наталія Старікова. – Люди не хочуть переходити на лікування в обласну лікарню, бо ризикують залишками свого здоров'я, життям. Рівень смертності хворих на гостру ниркову недостатність в обласній лікарні становить в рази вищий, ніж у "Фрезеніусі": у 2009 році цей показник складав 18%, у 2010 – 24,5% (!), у 2011 – 11,25%, в 2012 – 13%. У клініці маємо таке: 2,5% у 2010 і 2011 роках (у 2009 центр іще не працював), 4,6% - у 2012 році. Показник інфікованості вірусами гепатиту В і С наступний. Обласна лікарня – 6 випадків у 2009, по 7 – в 2010-2012 роках. У "Фрезеніусі" інфікованість гепатитом відсутня.

Депутатки підкреслюють, що будуть і далі добиватися вирішення проблеми фінансування лікування хворих на гостру ниркову недостатність. Наталія Старікова й Любов Майборода наполягають на створенні комісії з цього питання, на заключенні договору між обласною лікарнею та "Фрезеніусом" та на обов'язковому передбаченні субвенції в обласному бюджеті на лікування хворих.

До речі, як повідомила Любов Майборода, в Чернігові, де працює другий в Україні гемодіалізний центр "Фрезеніус", це питання вже вирішили: заключили угоду про передачу 10 млн. грн. на лікування з обласного бюджету.

Останні новини