Сталі "соціальні зв'язки" допомогли вбивці уникнути кримінальної відповідальності

Сталі «соціальні звязки», сприяння слідчих, прокурорів та суддів дали можливість бізнесмену із Золотоніського району уникнути кримінальної відповідальності за вбивство молодого чоловіка. Винуватець загибелі не отримав навіть умовного строку. 

Мова йде про резонансне вбивство 27-річного Володимира Степіки, батька 2-річної дитини яке сталося на кукурудзяному полі в ніч з 2 на 3 вересня 2015 року.

На фото Володимир Степіка. 

Трагедія сталася коли група осіб полювала на дикого кабана на полі поблизу села Бакаївка, Золотоніського району. Фатальний постріл, який став смертельним зробив підприємець із Золотоніщини, директор та засновник ПП «Компанія Зелена Діброва», успішний бізнесмен який займається сільським господарством та лісозаготівлями, Задорожній Іван Володимирович.

Кримінальна справа плавно перекваліфіковувалася слідчим національної поліції з ст. 115 (умисне вбивство) на ч. 1 ст. 119 ККУ (вбивство з необережності). Згодом і представник прокуратури погодив клопотання на звільнення від кримінальної відповідальності у зв’язку з примиренням сторін.

Переховувався та перешкоджав розслідуванню

Після трагічних нічних подій з 2 на 3 вересня Задорожній І.В. не повідомив про подію правоохоронців, намагався приховати тіло загиблого та знищити речові докази. Про це йдеться в ухвалі Золотоніського міськрайонного суду від 8 вересня 2015 року, коли суд обирав міру запобіжного заходу.

Незважаючи на клопотання слідчого та прокурора, суд обмежився лише домашнім арештом вбивці. В обґрунтуванні такого рішення суд серед інших причин назвав і «сталі соціальні звязки» підозрюваного.

Згодом вже Апеляційний суд Черкаської області відхилив апеляційну скаргу прокурора та залишив міру запобіжного заходу у вигляді домашнього арешту.

Лояльність суду, слідчого та прокурора

Вже 14 грудня 2015 року Золотоніський міськрайонний суд приймає ухвалу якою на підставі ст. 284 та 286 Кримінально-процесуального кодексу звільняє від відповідальності Задорожнього І.В. у зв’язку з його примиренням з потерпілими та закриває провадження.

Відзначаємо, що згідно ст. 286 КПК клопотання на закриття провадження готує представник прокуратури, це також дає підстави не проводити досудове розслідування у повному обсязі. Відтак після набуття чинності ухвали через 7 днів після її прийняття апеляційної скарги до апеляційної інстанції не було подано. Бізнесмен який скоїв вбивство з необережності не поніс навіть умовного покарання.

Потерпілі – мати та дружина вбитого в судовому засіданні визнали примирення та заявили, що підозрюваний повністю відшкодував матеріальну та моральну шкоду і претензій до нього не мають.

Сам підозрюваний в судовому засіданні визнав свою вину повністю та заявив, що щиросердно розкаюється в тому що сталося.

Неповна картина злочину

Максимальне сприяння уникненню кримінальної відповідальності підозрюваним з боку прокурора і слідчого та досягнення примирення дало підстави не здійснювати повне проведення досудового розслідування та встановлювати повну картину злочину.

Однак навіть з оприлюдненої в судовому реєстрі інформації слідує, що повне розслідування та судовий розгляд міг би дати зовсім іншу кваліфікацію злочину.

Так суд встановив, що 2 вересня 2015 року Задорожній І.В. прибув на місце полювання – кукурудзяне поле поблизу с. Бакаївка. При собі мав зареєстрований мисливський карабін. Близько 23 години під час незаконного полювання на полі почув звуки характерні для пересування живої істоти та сприйнявши її за дикого кабана здійснив постріл, в результаті якого влучив в голову Володимира Степіки. Від ушкоджень потерпілий помер на місці.

В ухвалі про обрання міри запобіжного заходу, як ми вже зазначали, йдеться про те, що підозрюваний намагався приховати сліди злочину – тіло та речові докази.

З офіційної інформації та коментарів предстаників поліції в перші дні після злочину йшлося про те, що мисливець був не сам, як і постраждалий (за інформацією батьків убитого в коментарі ОДТРК Рось він поїхав зі своїм товаришем). В коментарі керівника прес-служби обласної поліції Дмитра Грищенка також йдеться про те, що «в тепловізор браконьєр побачив силуети», а не один силует.  

За інформацією із власних джерел в органах МВС вдалося дізнатися, що про скоєний злочин наступного дня повідомив в поліцію товариш вбитого, який знаходився з ним на полі рвучи кукурудзу. Після того як товариша було вбито він втікав та переховувався до ранку полишивши на місці події транспортний засіб (скутер). Лише за кілька днів і було затримано підозрюваного, разом з ним на незаконному полюванні перебувало ще як мінімум дві особи. (Особи партнерів по полюванню та товариша загиблого нам встановити не вдалося – ред.)

Звертаємо увагу і на наявність у браконьєра-вбивці тепловізора, пристроя який дає можливість відрізнити людину від тварини. 

Очевидно, що в ході повного незалежного, об’єктивного судового розгляду мали були допитані всі свідки тих подій. Однак цього вже не станеться все вирішили сталі «соціальні звязки».
 

Останні новини