Справу про "навар" у 3,9 млн. на квартирах атовцям закрили за строком давності

Кримінальну справу за фактом купівлі квартир для сімей загиблих учасників АТО за завищеними цінами закрили за строком давності, а екс-посадовця Черкаської ОДА звільнили від відповідальності.

Про це йдеться в ухвалі Придніпровсього суду. 

Екс-начальнику Департаменту цивільного захисту Черкаської ОДА Олександру Криворучку інкримінували ч. 2 ст. 367 ККУ (службова недбалість). 

Мова йде про закупівлю квартир наприкінці 2015 року. Тоді загалом було придбано 20 квартир на суму в 15,9 млн. грн. за кошти субвенції з держбюджету. Більшість квартир були придбані у новобудові за адресою вул. Байди Вишневецького 97 в Черкасах у ТОВ “Кварц-2000”. 

Криворучко, будучи розпорядником коштів, уклав договори купівлі-продажу квартир за завищеною ціною не встановивши їх реальної ринкової вартості, не пересвідчився у реальному завищенні запропонованих цін та не вчинив дій щодо відхилення таких пропозицій. 

Такі дії посадовця призвели до тяжких наслідків у вигляді збитків державним інтересам на суму в 3,87 млн. грн., що підтверджено даними експертиз. 

Відзначимо, підозру екс-посадовцю Черкаської ОДА було винесено ще в липні 2017 року, наприкінці липня того ж року обвинувальний акт був переданий до суду. 

У судовому засіданні сторона захисту клопотала про закриття кримінального провадження через закінчення строку давності притягнення до відповідальності в 2020 році. 

При цьому підсудний Олександр Криворучко вину у вчиненні інкримінованого йому правопорушення визнав. 

Представник прокуратури в судовому засіданні не заперечував проти звільнення обвинуваченого від відповідальності у зв'язку із закінченням строків давності. 

Відтак суд виніс ухвалу якою закрив провадження за строками давності та звільнив підсудного від кримінальної відповідальності. 

Нагадаємо, після купівлі квартир та суспільного резонансу щодо вартості їх придбання, посадовець заявляв про правомірність своїх дій.

- Я чиновник і я керуюся наказами профільних міністерств та розпорядженнями губернатора, вивчення цін на ринку не входить до моєї компетенції. Я виконав усі нормативні вимоги поставлені переді мною. Зараз буде проводитися перевірка от і сьогодні спілкуватимуся з правоохоронцями і готовий відповідати перед законом, але згідно його вимог я нічого е порушив, - заявляв тоді Олександр Криворучко.

Загалом же, скандал із придбанням квартир для родин загиблих учасників АТО, став одним з найгучніших каденції губернатора Юрія Ткаченка.

 

Останні новини