Справу по секретарю закрили, а члени ДВК вже відсудили 400 тис моральної шкоди

Кримінал по секретарю ДВК, за дочасне підписання підсумкового протоколу, закрили, а частина раніше виправданих членів ДВК вже відсудили майже 400 тис. грн. моральної шкоди за незаконне кримінальне переслідування.

Про це свідчить ухвала Корсунь-Шевченківського суду. 

Події стосуються місцевих виборів ще 2015 року. Тоді секретар ДВК та низка членів комісії в місті Корсунь-Шевченківський, до закінчення голосування і проведення підрахунку голосів, підписали підсумковий протокол у виборчому окрузі № 22 з виборів депутатів Черкаської обласної ради, до його заповнення. Їм інкримінували ч. 4 ст. 158 ККУ (фальсифікація виборчої документації). 

В березні 2019 року суд виправдав 8 членів ДВК, бо як виявилося, вони не приймали присяги. Стосовно секретаря ДВК, справу було виділено в окреме провадження, через її хворобу. Після відновлення судового розгляду, стосовно обвинуваченої — секретаря ДВК, прокурор клопотав про закриття провадження через внесення змін на законодавчому рівні в ст. 158 ККУ. Відтак ухвалою суду кримінальне провадження стосовно обвинуваченої було закрито

Варто додати, що двоє з восьми виправданих членів ДВК вже встигли відсудити з державного бюджету близько 400 тис. грн. в якості моральної шкоди за незаконні дії органів досудового розслідування та прокуратури (одне з рішень підтверджено в касації, інше — в апеляції).

Відзначимо, що згідно показів свідків, пропозицію підписати підсумкові протоколи зробила голова ДВК, щоб швидше закінчити підрахунок голосів. Після цього, присутні на ДВК представники ВО "Свобода" викликали поліцію, яка й фіксувала порушення. 

Останні новини