Спільне створення унікального рушника стане естафетою відзначення 200-річного ювілею Кобзаря для українців усього світу.

Сьогодні у рамках відзначення 152-ї річниці із дня перепоховання праху Тараса Шевченка у Каневі за сприяння обласної влади відбулося відкриття Всеукраїнської акції «Обніміться ж, брати мої, молю вас, благаю!». Метою акції є створення унікального вишитого рушника Великому Тарасу, який із Черкащини пройде свій шлях по усіх місцях, в яких перебував поет (Україні, Росії, Казахстану, Естонії). Це перша масштабна міжнародна мистецька акція, яка започатковується у переддень святкування 200-річного ювілею Кобзаря. «Ця акція відкриє нову сторінку у вшануванні пам’яті Тараса Шевченка та об’єднає українську спільноту всього світу» – наголосив голова Черкаської обласної державної адміністрації Сергій Тулуб.
На сьогодні ще триває робота над створенням ескізу цього унікального витвору народного мистецтва. Вже відомо, що рушник, вишивати який розпочнуть найкращі майстрині столиці та Канівщини, обрамлятиме портрет Тараса Шевченка. У центрі будуть розміщені значимі для всіх нас слова «Обніміться ж, брати мої, молю вас, благаю!». На крилах рушника з обох сторін буде зображено Дерево життя та знаменні для Черкащини та всієї України дати «1814 – 2014».
 В області вже розроблено та затверджено низку заходів з нагоди відзначення 200-ліття із дня народження Тараса Шевченка. І сьогодні ми започатковуємо нову сторінку в історії вшанування пам'яті Т. Шевченка – акція, яка об’єднає українців усього світу. Символічно, що акція стартує саме тут, на святій Канівській землі, де наш талановитий земляк знайшов свій вічний спочинок,  зазначив голова облдержадміністрації Сергій Тулуб, запропонувавши обговорити ескіз майбутнього полотна з широким колом громадськості та затвердити його на малій Батьківщині Тараса, у селі Шевченковому Звенигородського району.
Також очільник області поспілкувався із жінками-майстринями та особисто долучився до творчої роботи, власноруч зробивши кілька стежків на полотні.
 

Останні новини