Соборна площа чекала Президента, а він не з'явився

 

Вчора під час робочого візиту Президента Віктора Януковича на Черкащину обласна влада не змінила своїм традиціям і навсяк випадок "освоїла" Соборну площу "під себе".

Мабуть боячись чергових акцій опозиції. А можливо щоб порадувати око гаранта прав і свобод всієї країни яскравою картинкою з вікна дорогого автомобіля.

Цього разу головне "яблуко розбрату" опозиції та обласної влади було використано останньою, одразу для кількох "добрих справ" - розміщення ярмарку виробів народних майстрів, виставка дитячих художніх робіт, проведення концерту творчих колективів та презентація освітніх закладів професійно-технічного спрямування. Ми не сумніваємось у важливості всіх перерахованих заходів які відбулися за підтримки влади, але є сумніви щодо доцільності їх проведення саме на площі.

В цій ситуації проведення відповідних заходів саме на площі було б виправдане лише одною умовою - появою самого Президента до людей які мерзли на площі в очікуванні його приїзду. Цього як ми знаємо не сталося.

Але і без походу Президента безпосередньо в народ життя на площі вирувало. Чи не найбільшу увагу черкащан які не могли нікуди виїхати через пробки і перекриті дороги викликала виставка-ярмарок народних майстрів.

Особливо цікавими черкащанам був крам пана Костянтина, який пропонував екологічно чисті вироби з соломи, на фото нижче.  Ціна виробів різна, солом"яні брилі наприклад від 200 гривень, - повідомив нам пан Костянтин. Також він розповів нам, що на площі дозволили торгувати аж до 15 березня, але сам він не дуже вірить в ефективність таких торгів, як і в можливість появи Президента на імпровізованому ярмарку. Хіба що до вихідних постою спробую щось продати, - розповів торговець.

Щоб зайняти вільну площу розмістили і виставку дитячих художніх робіт, які через доволі сильний вітер падали і їх змушені були втримувати самі організатори виставки. На фото нижче.

Ці ж жіночки і повідомили нам, що це лише незначна частина робіт. Основна ж частина виставки дитячих художніх робіт знаходиться зараз в Художньому музеї на яку нас люб"язно запросили. На наше запитання чи хотіли б ви тут бачити Президента? Хотіли, але навряд чи сюди він завітає, оскільки це не передбачено програмою візиту, - з сумом розповіли жіночки.

А жіночка-продавчиня на фото нижче, дуже турбувалася що на фото вийде не красивою коли ми її фотографували.

Знайшлося місце і для презентації освітніх закладів професійно-технічного спрямування. Декілька таких закладів радо презентували свої здобутки та запрошували на навчання майбутніх випускників, незважаючи на катастрофічну ситуацію на ринку праці нашого регіону.

Смачних пиріжків від Черкаського вищого професійного училища спробували і ми.

В палатці поруч готувалась запашна кава.

На час нашого перебування на площі було вже споруджено сцену для виступу творчих колективів. Нажаль в нас не було часу чекати виступаючих, але як повідомили наші читачі, концерт успішно було проведено трохи згодом. Нижче на фото поки що пуста сцена.

Було представлене і молоде крило партії влади, але в незначній кількості. Страх влади перед тим, що десь "з кущів" несподівано з"являться опозиціонери виявився марним, але наглядачі були поставлені. Хоча цього разу виглядали куди краще і робили вигляд сторонніх осіб. На фото однин з ....

Нажаль чи на щастя, дива не сталося і Президент оминув своєю увагою центральну площу міста та простих людей які його чекали.

Останні новини