Смілянка через депутата Київради заплатить штраф

Уродженка Сміли, що вимагала кошти для земельників КМД та депутата Київради заплатить штраф.

Відповідний вирок виніс Оболонський суд Києва за наслідками укладення угоди про примирення, за обвинуваченням по ч. 2 ст. 369-2 ККУ (зловживання впливом).

Восени 2015 року підприємець звернувся до головного спеціаліста відділу контролю за благоустроєм Оболонської РДА Ірини Мороз по питанню встановлення торгового павільйону. Жінка повідомила, що встановлення павільйону можливе після отримання земельної ділянки в оренду, а відповідне рішення приймає Київська міська рада. За даними слідства, жінка запропонувала підприємцю за неправомірну вигоду вплинути на позитивне рішення посадовців Департаменту земельних ресурсів КМДА та депутата Київської міської ради, який є членом земельної комісії, щодо оформлення необхідної дозвільної документації.

В грудні 2015 року жінка повідомила підприємцю про необхідну суму в розмірі 10 тис. дол. для реалізації задуму. При цьому обумовлена сума мала передаватися у три транші: 1,5 тис. дол. для початку процесу, 3 тис. дол. після встановлення павільйону і решту суми після прийняття рішення міською радою про передачу земельної ділянки в оренду.

Жінку затримали після отримання першого траншу в лютому 2016 року за ч. 3 ст. 368 ККУ (вимагання неправомірної вигоди). Їй було обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою з альтернативою застави.

В жовтні 2019 року між підприємцем який проходив по справі як потерпілий та обвинуваченою, було укладено угоду про примирення. За умовами якої дії обвинуваченої кваліфіковані за ч. 2 ст. 369-2 ККУ та узгоджено покарання у вигляді штрафу в 12750 грн. Прокурор в судовому засіданні не заперечував проти укладення зазначеної угоди, її затвердив суд. В тексті вироку, яким затверджено угоду, йдеться, що за кошти у розмірі 10 тис. дол. обвинувачена мала вплинути на невстановлених слідством посадовців та депутата міської ради.

В той же час, з ухвал які приймалися під час ходу розслідування, слідує, що під час обговорення оборудки з підприємцем, обвинувачена неодноразово називала прізвище депутата міської ради Владислава Михайленка, який мав безпосередньо здійснювати контроль над даною справою.

Владислав Михайленко депутат Київради останніх двох скликань (7,8 скликання), член постійної комісії з питань містобудування, архітектури та землекористування. В 2014 році був обраний депутатом від “УДАРу” по 30 мажоритарному окрузі на Оболонському районі столиці. В 2015 році став депутатом за списками БПП-Солідарність.

Останні новини