"Слуги" подали в ОВК члена який фальсифікував вибори від БПП

Черкаська обласна організація партії “Слуга народу” подала до складу ОВК члена який фальсифікував місцеві вибори від БПП.

ЦВК затвердила, серед інших, склад Черкаської обласної виборчої комісії, до її складу, за поданням “Слуги народу”, включено Дмитра Жиляєва. 

У травні 2018 року Дмитра Жиляєва було засуджено за фальсифікацію результатів виборів до 5 років позбавлення волі з позбавленням права обіймати посади та займатися діяльністю, пов'язаною з виборчим процесом строком на 2 роки. Таке покарання було замінено умовним терміном у півтора роки. Умовний термін було призначено на підставі пом'якшуючих обставин — щирого каяття та сприяння у розслідуванні злочину. 

Нагадаємо, мова йде про фальсифікацію результатів виборів до Черкаської обласної ради 2015 року. Так у ніч з 3 на 4 листопада 2015 року під час підведення підсумків з виборів депутатів Черкаської обласної ради, члени обласної виборчої комісії затвердили сфальшований підсумковий протокол. У низки партій було відібрано близько 40 тис. голосів виборців, які розподілилися між БПП-Солідарність, Опозиційний Блок та ВО «Черкащани». За результатами таких фальсифікацій до ради потрапляв «Опозиційний блок», а за бортом залишалися «Укроп» та Партія ветеранів Афганістану. Також один мандат втрачала партія ВО «Свобода», а в кількох інших списках партій які долали барєр змінювався рейтинговий список кандидатів які ставали депутатами.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ЗАСТУПНИК ГУБЕРНАТОРА, РЕКТОР, ДИРЕКТОР "АЗОТУ" - ДЛЯ КОГО ФАЛЬСИФІКУВАЛИ МІСЦЕВІ ВИБОРИ

Головними виконавцями фальсифікацій результатів волевиявлення були голова обласної виборчої комісії від Опозиційного блоку – Микола Свергунов та секретар від БПП – Дмитро Жиляєв.  За час розслідування слідчі не змогли встановити реальних замовників фальсифікації результатів виборів.

Відзначимо, що в грудні 2019 року ухвалою Соснівського суду Дмитра Жиляєва звільнено від призначеного вироком покарання у зв'язку з відсутністю порушень за час півторарічного умовного терміну. Відтак його повністю поновлено в правах, в тому числі і в праві обіймати посади та займати діяльністю, пов'язаною з виборчим процесом. 

 

Останні новини