"Слуга народу": продаж майна вишу в шість разів дешевше суд визнав законним

Продаж нерухомого майна вишу, за ректорства “слуги народу”, в шість разів дешевше можливої ринкової вартості та, імовірно, без відома вже покійного власника, суд визнав законним.

Про це свідчить рішення Господарського суду Черкаської області. 

Мова йде про майновий комплекс по вул. Надпільна 421 в Черкасах, площею близько 3 тис. кв. м., що належав Східноєвропейському університету. А за ректорства, нині народної депутатки від “Слуги народу” Любові Шпак, у квітні 2016 року був проданий за 1,88 млн. грн. 

Конфлікт відносно статусу нерухомості розгорівся у грудні 2019 року, коли адміністрація вишу звернулася до поліції щодо незаконного привласнення будівлі ТОВ “СК-Нова”. Нібито саме тоді адміністрація вишу, ще живий власник Рауф Аблязов дізналися про нового власника. Він набув права власності на майновий комплекс у жовтні 2019 року, а первинний договір продажу було укладено колишнім ректором ще у квітні 2016 року.

Сама Любов Шпак публічно підтвердила факт первинного продажу нею майнового комплексу, назвала його законним та звернулася з депутатським зверненням до начальника ГУНП в Черкаській області з проханням провести розслідування правомірності відчуження майнового комплексу. 

В квітні цього року, слідча поліції винесла постанову про закриття провадження за ч. 2 ст. 191 ККУ за відсутністю складу злочину, яка була скасована прокурором в червні. 

Східноєвропейський університет звернувся з позовом до Господарського суду про витребування з незаконного володіння ТОВ “СК-Нова” вказаного майнового комплексу. 

Сторона позивача вказала, що в грудні 2019 року стало відомо, про відчуження майна в квітні 2016 року колишнім ректором Любов'ю Шпак, яка не мала повноважень на його продаж. 

В обгрунтування, позивач посилався на порушення норм статуту вишу під час укладання первинного договору та відсутність повноважень на укладення такого договору. 

Зокрема, всі правочини що перевищують суму в 100 тис. грн. мають погоджуватися загальними зборами, які надають ректору повноваження на підписання таких угод. Комісійний висновок експертів за першою почеркознавчою експертизою Черкаського відділення КНДІСЕ показав, що підпис власника вишу на протоколі виконаний не ним. За проведеною оцінкою, станом на укладення первинного договору продажу у квітні 2016 року, ринкова вартість майнового комплексу складає не менше 12,32 млн. грн. 

Доводи позивача для суду виявилися непереконливими і недостатніми для задоволення віндикаційного позову і похідних від нього вимог, у задоволенні позову було відмовлено повністю. 

Серед мотивів такого рішення суду наступні: 

- в різних примірниках статуту вишу містилися різні норми обмеження повноважень ректора щодо можливості укладання угоди, а оригіналу статуту суду так і не вдалося отримати навіть з міністерства освіти;

- наявність двох пізніших почеркознавчих експертиз які підтвердили підпис власника вишу на протоколі щодо надання дозволу на відчуження майнового комплексу;

- інформація про первинний договір була внесена в державний реєстр прав на нерухоме майно і є відкритою та доступною;

- позивач звернувся до суду з пропуском трирічного строку позовної давності;

- від покійного власника вишу, за його життя, не надходило особистих заяв до правоохоронних органів відносно неправомірного відчуження нерухомого майна.

Нагадаємо, засновник і власних Східноєвропейського університету Рауф Аблязов помер 26 грудня 2019 на 85-му році життя в розпал конфлікту за майновий комплекс.

 

Останні новини