Скасовано вирок будівничому "пасіки президента"

Скасовано виправдальний вирок будівничому “пасіки президента”, яку будували разом з об'єктами “Золотої підкови Черкащини”.

Відповідну ухвалу виніс Кропивницький апеляційний суд. 

Директору МП “Мехбуд” Володимиру Сапі та колишньому посадовцю управління капбудівництва Черкаської ОДА Леоніду Лиходєдову, інкримінували ч. 5 ст. 191 ККУ (привласнення коштів в особливо великих розмірах) та ч. 2 ст. 366 ККУ (службове підроблення). За даними слідства, в період часу з вересня 2006 року до грудня 2009 року, в ході виконання робіт на об'єктах будівництва передбачених програмою “Золота підкова Черкащини” підозрювані привласнили державні кошти у розмірі 5,3 млн. грн. Зокрема, в акти виконаних робіт вносилися завищені об'єми робіт, або роботи які взагалі не виконувалися. Мова йде про об'єкти будівництва в Чигирині та Суботові. 

Також кілька допитаних робітників МП “Мехбуд” посвідчили про участь у будівництві пасіки, поблизу Суботова, для нібито Президента України Віктора Ющенка. Передбачалося збудувати гостинний будинок, каплицю та зимівник для бджіл. Силами МП “Мехбуд” були вириті котловани та зведені фундаменти. Хто і як оплачував ці роботи їм невідомо. 

Обвинувачені в ході судового розгляду власної вини не визнали. Сторона захисту наполягала на сфальшованості комісійної судової будівельно-технічної експертизи датованої травнем 2011 року. Її результати піддав сумніву і суд. 

Попередньо дані, викривальні покази на себе Володимир Сапа пояснив тиском з боку слідчих, під час перебування в СІЗО в 2010 році. Розслідування можливих зловживань при реалізації програми “Золота підкова Черкащини”, активно розпочалося з приходом на посаду голови Черкаської ОДА Сергія Тулуба. Тоді на захист Володимира Сапи, як відомого мецената, стала ціла плеяда правозахисників, громадських діячів, журналістів. 

Вироком Смілянського міськрайонного суду у травні 2019 року підозрювані були виправдані. Суд констатував, що зібрані по справі докази не підтверджують інкриміноване обвинувачення. 

Прокуратура оскаржувала виправдальний вирок в Кропивницькому апеляційному суді. Сторона обвинувачення, в апеляційній скарзі, домагалася скасування рішення першої інстанції та постановлення обвинувального вироку.

В результаті розгляду, суд задовольнив апеляцію прокуратури частково, скасувавши вирок та направивши справу на новий розгляд до Смілянського міськрайонного суду, в іншому складі суду. 

Щодо “пасіки президента”

“Пасіка президента” була збудована і вона функціонує донині. Знаходиться вона в лісовому масиві по дорозі з Чигирина на село Суботів після повороту на Олександрівку (Кіровоградська область), в'їзд чи вхід сторонніх осіб на територію, що є приватною власністю, заборонений. Проте забудову в лісовому масиві можна побачити за допомогою гугл карти. 

Земельна ділянка на якій збудована пасіка та декілька суміжних з нею ділянок, утворюють масив площею трохи більше 11,4 га.

Вони були отримані у приватну власність, для ведення фермерського господарства, ще в 2010 році, коли головою Чигиринської РДА був “помаранчевий” Петро Литвин. Лише в 2019 році інформація про розмір земельних ділянок та їх власників з'явилася на кадастровій карті. Ділянки майже рівними долями належать п'яти особам які пов'язані з Петром Литвином: Ніна Литвин (дружина), Людмила Міщук (донька, на її ділянці і збудовано пасіку), Роман Міщук, Богдан Литвин (син), Людмила Литвин (невістка). Всі названі набувачі земельних ділянок, окрім дружини Петра Литвина, були пов'язані через фермерське господарство господарство “Петрів хутір”, як його члени.  

Останні новини