Скандал, що не відбувся.

По результатам матчу "Шахтар" - "Динамо" та подій, що мали під час нього місце, в різних куточках футбольної карти України почалися жваві дискусії.

З чиєїсь подачі всі почали говорити не про дивне суддівство, а про те, що вигукували ультраси донецького клубу. Долучилися до обговорення цієї проблеми і черкащини в соціальних мережах. Дехто з політиків зробив це навіть надто емоційно, за що мало не був втягнутий до скандалу. Власне, ви все можете побачити на скріні із сторінки громадського активіста Сергія Рубана.

Ми ж спробуємо розібратися, що ж відбулося натрибунах. Ультраси "Шахтаря" скандували "Дави хохлов". Який жахливий вчинок!!! Вони закликали свою команду перемагати київську команду , використовуючи її прізвисько з навколофутбольного життя. Так, саме "хохлами" київських динамівців називають ще з часу протистоянь в чемпіонатах Радянського Союзу. І кияни горді своїм прізвиськом.

Загалом таких прізвиськ багато - донеччани "кроти", харків"яни - "хорьки", львів"яни - "лемки" або "леви", запоріжани - "бомжі", кіровоградці - "гуси", херсонці - "кавуни", миколаївці - "корабели", стрияни - "стрийки", севастопольці - "моряки", київські арсенальці - "шавки", одесити - "жиди" (о Боже!!!). Кожне з прізвиськ виникло не сьогодні і не вчора, цьому передувала певна черговість вчинків гравців та вболівальників цих команд, подекуди протягом не одного десятиріччя.

Як результат ми бачимо, що виникла небезпека підміни понять та винесення фактів навколофутбольного життя у викривленому вигляді в  життя повсякденне. Кому це вигідно, я так думаю, не варто говорити. Як і пояснювати за що були оштрафовані кияни, бо на матчі з "Чорноморцем" їхні вболівальники скандували "Дави жидов", закликаючи команду до перемоги. Суспільство хочуть втягнути в чергове культурно-соціальне протистояння, відволікти від проблем економічного характеру.

Натомість варто було б відзначити, що саме фанати "Шахтаря", незважаючи від того, що скандують на трибунах стадіону та як це подають ЗМІ, є найконсолідованішою силою націоналістичного та патріотичного руху Східної України.

Ну і чи не громадська ініціатива фанатів "Свободу Павличенкам", яка вийшла далеко за межі лише українських стадіонів, є причиною спроби дескридитації культури активного вболівання? Нагадаю, що фанати з всієї України та з-за кордону вимагають звільнити батька та сина Павліченків, яких більше року утримують за гратами та шиють вбивство судді.

Ну і не забудуть фанатам участь в протестах, пов"язаних з прийняттям "мовного закону".

Лише "Дніпро", лише Черкаси.

Ярослав Нищик

Останні новини