"Штраф" для нардепа від Луценка у 38 млн. грн. визнано незаконним
«Штраф» для народного депутата з Черкащини Геннадія Бобова у розмірі близько 38 млн. грн. визнано незаконним через імпотентність прокуратури.
Окружний адміністративний суд м. Києва скасував податкові повідомлення за якими народний депутат у травні 2017 року сплатив до державного бюджету 37,86 млн. грн.
В рамках розслідування кримінального провадження, яке почалося ще у грудні 2016 року про несплату податків народним обранцем, генеральний прокурор Юрій Луценко заявляв, що планує підготувати подання на Геннадія Бобова про скасування депутатської недоторканості. Однак згодом Юрій Луценко заявив, що нардеп погодився сплатити до бюджету значні кошти.
На підставі ухвали Печерського суду в рамках кримінального провадження щодо несплати податків органами ДФС було проведено документальну перевірку дотримання податкового законодавства народним депутатом у період з 1998 по 2016 рік.
Згідно акту від 7 березня 2017 року було встановлено заниження податку на доходи фізичних осіб на суму в 30,99 млн. грн. Занижено сплату військового збору в розмірі 1,99 млн. грн. Особа яка перевірялася не погодилася з актом і подала заперечення.
Було проведено повторну перевірку і складено акт від 18 квітня 2017 року. Було встановлено заниження податку на доходи фізичних осіб у розмірі 28,29 млн. грн., а по військовому збору несплата 1,99 млн. грн.
На підставі повторного акту перевірки були складені податкові повідомлення-рішення за якими народний депутат мав сплатити по ПДФО 35,37 млн. грн. (28,29 млн. грн. податку та 7,07 млн. грн. штрафу). За несплату військового збору обранець мав сплатити 2,49 млн. грн. (1,99 млн. грн. збору та 0,49 млн. грн. штрафу). Загальна сума яка передбачалася до сплати 37,86 млн. грн.
Наприкінці травня 2017 Геннадій Бобов сплатив до бюджету зазначені кошти, згідно поданих фіскальною службою повідомлень, однак ще тоді заявив, що вважає їх протиправними, тому останню крапку має поставити суд.
Ухвалюючи рішення про скасування податкових повідомлень суд звертає увагу на те, що підставою для прийняття податкового повідомлення-рішення може бути лише винесення судом обвинувального вироку, що набрав законної сили, або винесення рішення про закриття кримінальної справи за нереабілітуючими підставами. В даному випадку результати перевірки можуть слугувати лише доказом в кримінальній справі, а не підставою для складення повідомлень.
Оскільки справа по кримінальному провадженні по факту несплати податків не була передана до суду і обвинувального рішення суду відповідно немає, то спірні податкові повідомлення-рішення підлягають скасуванню.