Шкандибаюче будівництво "собачої будки" в Умані вже з'їло 4,6 млн. грн.

На скандальному будівництві притулку для утримання безпритульних тварин в Умані вже освоєно 4,62 млн. грн., сам же хід будівництва шкандибає на обидві ноги. 

У жовтні 2016 року за результатами тендеру Департамент містобудування, архітектури та будівництва Черкаської ОДА уклав договір з ПП «Сфера-Пласт» на будівництво притулку для утримання безпритульних тварин в м.Умань. Будівництво мало розпочатися у 2016 році та тривати до повного виконання. Переможна ціна яку було запропоновано склала 4,772 млн. грн.

Технічною документацією передбачалося будівництво справді сучасного притулку за всіма європейськими зразками. Зокрема передбачено будівлю основного корпусу притулку, окремо мали збудувати приміщення харчоблоку, клітки для вигулу тварин. Загальна корисна площа будівель має скласти 766 кв.м.

Будівлі планувалося утеплити, забезпечити водопостачання та каналізацію, опалення, автоматичний протипожежний захист, вентиляцію. Проведення зовнішніх та внутрішніх робіт. Передбачалося встановлення болерів для нагріву води, душів, умивальників, унітазів.

На кінець 2016 року будівництво об’єкту було профінансоване на суму в 3,723 млн. грн. (згідно проплат на порталі Е-дата).

В бюджеті Черкаської області на 2017 рік також передбачено фінансування даного об’єкту, в призначеннях йдеться, що станом на 1 січня 2017 року роботи на об’єкті були виконанні на 69%. А загальна вартість об’єкту яка фігурує в бюджеті складає 5,109 млн. грн.

Однак інспекція місця будівництва на початку червня цього року показала, що до його завершення ще дуже далеко. Фото додаються.

На початку липня з інспекцією на об’єкт завітав вже перший заступник губернатора Віталій Коваль, який переконував, що будівництво триває і треба дати ще 1,5 млн. грн. Після візиту чиновника кошти почали надходити так у липні-вересні на об’єкт зайшло ще 0,903 млн. грн., але активізації будівництва не відбулося.

Таким чином на сьогоднішній день на будівництво вже витрачено 4,626 млн. грн. Ми намагалися отримати акти виконаних робіт у замовника щоб порівняти фактично виконані роботи з закритими актами. Однак у відповідь на наш запит отримали інформацію, що відповідно до листа управління Служби безпеки України в Черкаській області від 10.02.2017 № 8/555 Департаментом була надана для ознайомлення та відповідного використання уся необхідна інформація та її документальне підтвердження щодо робіт, які проводилися ПП «Сфера-Пласт» на об’єкті «Будівництво та облаштування притулку для утримання безпритульних тварин в м. Умань», тому надати копії документів немає можливості.

20 вересня ми побували на об’єкті, там мало що змінилося від візиту в червні.

Фундамент для будівлі окремого харчоблоку. 

Відзначимо, що натхненником будівництва сучасного собачника виступив народний депутат від партії "Відродження" Антон Яценко. У березні 2016 року він заявив, що докладе максимум зусиль, щоб у 2016 році побудувати притулок для тварин в Умані. 1 березня 2017 року Антон Яценко заявив, що планує вже в цьому році добудувати в Умані великий притулок для тварин європейського зразка.

Саме депутатською фракцією партії «Відродження» в Черкаській обласній раді лобіювалося фінансування цього проекту шляхом внесення змін до бюджету в червні 2016 року. Показовим стало голосування за зміни до бюджету 3 червня 2016 року, коли відповідними змінами було закладено суму видатків у розмірі 2,6 млн. грн. для початку будівництва.

За таке рішення тоді проголосувало 43 депутати обласної ради (мінімальна кількість голосів для ухвалення рішення – ред.) – це фракції БПП, ВО Черкащани, Відродження, Укроп, Радикали, Афганці. Нижче наводимо поіменні дані голосування у складі фракцій.

Блок Петра Порошенка – 15 голосів «за»

ОМАРГАЛІЄВ Костянтин Сапартаєвич
ВЕРЕТІЛЬНИК Віталій Васильович
ДОМАНСЬКИЙ Володимир Миколайович
КОВЕРСЬКИЙ Анатолій Миколайович
КОЛОМІЄЦЬ Володимир Васильович
КУЛІКОВ Сергій Станіславович
МЕЛЬНИК Ігор Миколайович
НІЖНІКОВ Володимир Миколайович
ОВЧАРЕНКО Микола Семенович
ПАВЛЕНКО Іван Федорович
ПАРАМОНОВ Віктор Володимирович
ПОГОРІЛИЙ Віктор Григорович
СЕВЕРИН Олександр Федорович
СУДАКЕВИЧ Валентин Григорович
ЯРІШ Анатолій Анатолійович

ВО Черкащани – 6 голосів «за»

ТАРАСЕНКО Валентин Петрович
ПІДГОРНИЙ Анатолій Вікторович - керівник фракції
ГАЛУШКО Валентин Миколайович
КУЛІНІЧ Владислав Віталійович
ЛУПАШКО Олександр Вікторович
ПОЛОЗОВ Віктор Олександрович

Відродження – 7 голосів «за»

ЛЕГОЙДА Світлана Михайлівна

БОДНАРУК Вероніка Василівна

КЛІМОВ Євгеній Петрович
КОКОДЗЕЙ Володимир Миколайович
МАРГАРЯН Аракся Дерениківна
ОНИЩАК Леся Віталіївна
ПОХОЛЬЧУК Роман Володимирович

Укроп – 7 голосів «за»

СЕГЕДА Андрій Віталійович
ДАВИДЕНКО Олексій Григорович
ДАЛІБОЖАК Валентина Миколаївна
ДАЛІБОЖАК Іван Степанович
КОСТЮЧЕНКО Володимир Олександрович
РЯБОШЛИК Олександр Володимирович
СІЛКО Лариса Аркадіївна

Радикальна партія – 3 голоси «за»

МОРОЗЮК Михайло Олександрович
НЕСТЕРЕНКО Ігор Іванович
СКІЧЕНКО Анатолій Петрович

Партія ветеранів Афганістану – 5 голосів «за»

РИБЧЕНКО Олександр Володимирович

БУРСАК Олександр Васильович
ЖМУД Юрій Михайлович
ЗАХАРЦЕВ Павло Петрович
САХНО Анатолій Петрович 

Останні новини