"Ширка" в Верховній Раді продовжила демонтаж суверенітету України, черкаські обранці активно долучилися
Сьогодні Верховна Рада після театралізованої вистави з блокування трибуни радикалами Олега Ляшка та кількома «Укропами» на позачерговому засіданні ухвалила в першому читанні зміни до Конституції України які поступально демонтують державний суверенітет та легалізують ДНР і ЛНР надаючи їм особливого статусу.
За таке рішення проголосували 265 народних депутатів у складі "широкої коаліції" яка вимальовується під час прийняття надпринципових питань по самій перспективі існування країни – це фракція Блоку Петра Порошенка, Народного Фронту, Опозиційного блоку та кількох утворень з колишніх регіоналів.
Різко проти виступили фракція «Самопоміч» (хоча 5 нардепів з фракції проголосували за і по ідеї мали б бути виключені з фракції), фракція ВО «Батьківщина» (хоча 16 липня цього року половина фракції голосувала за початок процесу конституційних змін – ред.) та депутати від ВО «Свобода», частина позафракційних.
Варто відмітити, що після такого голосування, якби дійсно «Самопоміч» та «Батьківщина» відстоювали інтереси країни – заявили б про вихід зі складу коаліції яка фактично здає державні інтереси, однак поки цього не сталося, очевидно зараз і не варто чекати таких заяв, з поправкою на прийдешні місцеві вибори.
Все почалося із показового блокування президії радикалами біля яких було ще декілька представників «Укропу». Однак з появою у залі Володимира Гройсмана засідання ним було проведено з трибуни виступаючих, особливо йому ніхто не заважав.
Чи не єдині щирі слова які прозвучали – це виступ представника радикальної партії Юрія Шухевича який звинуватив більшість депутатів у тому, що вони йдуть на поводу у західних партнерів та Росії, жертвуючи державними інтересами. Завершив виступ він цитаю Леніна, відзначивши, що раб який зрозумів що він раб і бореться з цим – це вже революціонер, а раб який сновигає перед своїм господарем у пошуках подачки – це холуй і хам.
Прихильники «реформи» Володимир Гройсман, Юрій Луценко переконували, що остаточне голосування по змінах на які потрібно 300 голосів відбудеться вже після місцевих виборів у грудні цього року. Очевидно таке рішення було прийняте, щоб вже після виборів уламати на таке непопулярне рішення як здача державних інтересів «Самопоміч» та «Батьківщину». Лідери президентської сили знову наперебій запевняли, що особливий статус буде діяти лише після того як Путін забере свої війська з України.
Натомість головний гарант Конституції яку почали ґвалтувати в залу Верховної Ради так і не прибув. Весь цей час під стінами парламенту тривав мітинг проти змін до основного закону, який завершився вибухами та бійками. Кількість постраждалих достеменно невідома, але йде на десятки осіб.
Фото сутички між міліцією та пікетувальниками під стінами Верховної Ради (Громадське ТВ)
Публікуємо прізвища народних депутатів які зганьбили себе проголосувавши за зміни які надають «особливий статус Донбасу». Цим би голосуванням мала б завершитися їх політична карєра як мінімум.
Володимир Зубик (округ №195, група "Відродження") – за;
Владислав Голуб (округ №197, Блок Петра Порошенка) – за;
Сергій Рудик (округ №198, позафракційний) – за;
Антон Яценко (округ №200, група "Відродження") – за;
Юлій Мамчур (списочник, Блок Петра Порошенка) – за;
Ірина Геращенко (списочниця, Блок Петра Порошенка) – за
Інші нардепи від Черкащини були відсутні, або ж не голосували за цей законопроект.
Екс-нардеп з Черкащини, екс-міністр оборони Анатолій Гриценко прокоментував результати голосування обнадійливо.
1. Бліцкриг Путіна-Порошенка щодо фіксації в Конституції України "особливого статусу" окупованих ворогом територій – зірвано. Президент дуже хотів отримати сьогодні 300+ голосів і доклав до того неабияких зусиль. Він хотів показати Путіну і західним лідерам, що повністю контролює ситуацію і спроможний гарантувати будь-яке, необхідне йому (їм) рішення Ради. Не вдалося. Для Президента це погано, але загалом для країни це добре.
2. Сьогоднішні 265 голосів за "особливий статус" – це мінус 23 голоси порівняно з першим, липневим, голосуванням (тоді було 288) і ще далі від необхідних Путіну-Порошенку 300 голосів на третьому, вирішальному, голосуванні, яке відбудеться за місяць-два-три-чотири... Або не відбудеться взагалі, якщо 300 голосів під тиском, погрозами і підкупами не зберуть.