"Серпневий путч" по-черкаськи: депутати готують сесію без мера та секретаря

Депутати меншості планують провести сесію Черкаської міської ради без міського голови та секретаря, щоб стати більшістю.

Відповідні плани озвучили сьогодні на прес-конференції представники фракцій Блоку Петра Порошенка, Партії вільних демократів, Громадянської позиції, які знаходяться в опозиції до міського голови. 

Повідомлення про проведення сесійного засідання підписало вже 17 депутатів, воно буде подано до виконавчого органу ради та опубліковано у ЗМІ. Депутати хочуть провести сесійне засідання 20 серпня, початок о 10.00 в сесійній залі за адресою бульвар Шевченка 307. 

Зібрання сесії за ініціативи депутатів обгрунтував лідер «путчистів» екс-секретар міської ради Олександр Радуцький. 

- Ми мусимо діяти виключно у законодавчому полі і є шляхи які дають нам можливість працювати. За визначених законодавчих умов, депутати мають право на проведення засідання навіть якщо сесію не збирає ні міський голова ні секретар і сьогодні за термінами – це право настало. Третина депутатського корпусу зверталася до міського голови з проханням провести сесію, минуло два тижні - він не скликав. Потім ці повноваження перейшли до секретаря міської ради який також не скликав засідання протягом двох тижнів. Відсьогодні таке право має депутатський корпус. За десять днів до проведення сесії потрібно повідомити виконавчі органи ради та ЗМІ про проведення засідання. В разі відсутності мера та секретаря головуючий на засідання буде обиратися з складу присутніх деутатів, - повідомив Олександр Радуцький. 

Також Олександр Романович пояснив, що дата 20 серпня для проведення обрана не випадково. За його інформацією 21 серпня можуть бути прийняті рішення через вплив на судову систему за якими буде заборонено оголошення на сесії нових п'яти депутатів замість відкликаних. 

Згідно повідомлення про проведення сесії, головуючим в разі відсутності мера та секретаря має стати лідер фракції ПВД Олександр Згіблов. 

Попри планування сесії на 20 серпня, фракції антимерської більшості вже сьогодні провели депутатське зібрання. Депутати зібралися в сесійному залі щоб показати, що сесію яку було призначено міським головою на 9 серпня, а потім перенесено на 23 серпня зірвано мером. 

- Сьогодні ми провели депутатське зібрання, зібралися фракції БПП, ПВД, ГП, РПЛ всього 17 осіб. Для проведення сесії не вистачало пяти депутатів. Це свідчить про те, що депутати цих фракцій готові працювати, натомість не було жодного депутата від фракцій Батьківщини та Свободи, які зараз фактично є владою в місті. Міський голова прагнув перекласти на депутатів відповідальність за непроведення сесії. Однак ми показали, що відповідальність за зрив засідання лежить саме на міському голові, - зазначив лідер фракції Громадянської позиції Руслан Зоря. 

Відзначимо, що депутатська меншість наполягає на проведенні сесії щоб досягти оголошення обраними нових п'яти депутатів замість відкликаних. Набуття нових повноважень п'ятьма депутатами (ПВД – 3, РПЛ – 1, Черкащани - 1) призведе до переформатування конфігурації більшості, яку втратить міський голова.

Останні новини