Сергі Тулуб про початок роботи діагностично-консультативного центру: "Такого рівня медичного центру в Черкасах до цього не було"

 

Сьогодні відбулася прес-конференція голови Черкаської ОДА Сергія Борисовича Тулуба. Але відбувалася вона не в прес-центрі адміністрації, а в актовому залі діагностично-консультативного центру Черкаської обласної лікарні.

Нещодавно він був відкритий Президентом України, а 5 квітня вже прийняв перших пацієнтів. Тому напевно символічним стало проведення прес-конференції саме тут, де губернатор поділився власними думками про серйозний новозбудований об’єкт.

Звичайно не обійшлося й без політики і політичних запитань журналістів, але в даному матеріалі ми торкнемося виключно теми початку роботи діагностичного центру.

- Сьогодні у нас гарна подія. Ми зібралися сьогодні і можемо обговорити ті питання які пов’язані з охороною здоровя, з реформою у медичній галузі, а також подивитися на новозбудований обласний діагностично-консультативний медичний центр. Мені повідомили, що ви вже подивилися все що там є, - з цих слів та привітання розпочав Сергій Борисович Тулуб.

Губернатор пояснив, що відкриття такого центру дасть черкащанам та розповів про його переваги. Та наголосив на повній безоплатності послуг які надаватиме центр.

- Ви знаєте таке обладнання яке тут встановлене, воно унікальне по тим технологічним можливостям яким воно має. І ось раніше, ці самі послуги робили приватні структури, тут на території обласної лікарні. І сьогодні ми пропонуємо безоплатне обстеження і отримання цих медичних послуг. Я наголошую, що всі обстеження будуть безкоштовні і максимально доступні. Це сама головна умова для лікарів і медичного персоналу який тут буде працювати. Ми маємо свої методи моніторингу і будемо за цим прискіпливо стежити, - розповів Сергій Борисович.

Також губернатор звернув увагу журналістів на той час який був витрачений на побудову та запуск в експлуатацію діагностичного центру.

- Подивіться на цей медичний заклад. Дозвіл на його будівництво ми отримали 4 липня минулого року, сьогодні 8 квітня. Він був уже побудований ще в кінці минулого року. В нас одна затримка була через те обладнання яке мало прибути з Японії. Яке ось нарешті на цьому тижні запрацює - це магнітно-резонансний томограф, - повідомив губернатор.

І дійсно якщо брати до уваги радянську традицію яка перекочувала в Україну, з традицією так званих «довгобудів» чи тією ж «лікарнею майбутнього» Ющенка то темпи дійсно вражаючі.

Головне що підкреслив губернатор - це те, що відкриття такого центру це непересічна подія для Черкащини і це серйозним чином вплине на можливість більш швидкого виявлення хвороб, а відтак і ефективного лікування черкащан.

- Я думаю що успіх лікування більшості хвороб залежить наскільки швидко і коли буде здійснено обстеження і наскільки воно буде якісне. І як швидко настане час лікування тієї чи іншої хвороби. І в цьому плані ну безперечно цей медичний центр він має дуже визначальну роль для життя і лікування мешканців Черкаської області. Такого до цього не було.

Вже працює майже 50 фахівців різноманітного спрямування. Уже в перший день такої роботи, відвідало цей центр майже 700 людей. Він же розрахований на 1000 відвідувачів на день і він так і буде працювати, - поділився думками Сергій Тулуб.

Але на зробленому влада не збирається зупинятися, як запевнив губернатор. І заплановано будівництво перинатального центру.

- Що можу ще сказати. Це унікальна можливість нам з вами втілити в життя новий проект, національний проект «Нове життя. Нова якість охорони материнства та дитинства». Тут уже є фахівці які опікуються питаннями охорони материнства та дитинства, ми ще в цьому році розпочнемо будівництво перинатального центру отут на місці старої поліклініки. І це буде національний проект розрахований на 2500 складних пологів, які відбуваються в житті людей. Це дасть можливість зберегти багато дітей, - повідомив Сергій Борисович.

 

Останні новини