Користувацький вхід

Селяни допівночі блокували губернаторську техніку (Додане відео)

У селі Білозіря, Черкаського району не вщухають пристрасті навколо земель які користуючись адміністративними зв’язками та можливостями законодавства захопила губернаторська бізнес-родина. 

Вчора 5 липня близько 150 селян заблокували техніку СТОВ «Степанки» яка вносила гербіциди на засіяні поля, що донедавна з віку були пасовищами та сінокосами. Цій спонтанній акції спротиву передувала бійка 4 липня між місцевими селянами та представниками охорони сільгосппідприємства. Поки районна та обласна влада воліють не помічати проблему, вона лише загострюється, а градус протистояння лише зростає.

Такий шалений і досить несподіваний спротив селян викликали небезпідставні побоювання щодо екологічних наслідків господарювання. Адже родичу губернатора Юрія Ткаченка віддали в оренду землі які собою являють дно осушеного «Білого озера» (від цього і назва села Білозіря – ред.), тут поверхневі води знаходяться дуже близько, а самі землі пронизані меліоративними спорудами які внаслідок господарської діяльності та часу перебувають в незадовільному стані. Тому головна претензія місцевих жителів – це навіть не бажання отримати землю, а зберегти їй статус сінокосів та унеможливити внесення гербіцидів.

Натомість орендар Олександр Борис (син рідної сестри дружини губернатора Юрія Ткаченка) та СТОВ «Степанки» як орендарі прагнуть обробляти отриману землю та отримувати прибуток, що є цілком логічно і законно.

Блокування техніки тривало вчора з вечора до пізньої ночі, на місце події прибув сільський голова Володимир Міцук, згодом слідчо-оперативна група. Люди висловлювали обурення сільському голові з приводу передачі земель, а подекуди навіть звинувачували у бездіяльності.

- Я вже не раз говорив, що сільська рада ці землі не надавала, не погоджувала надання і ми проти цього. Але є законодавство і за ним передбачено, що відповідні рішення в праві приймати виключно обласне керівництво держгеокадастру. Криками ми всеодно нічого не вирішимо. Завтра буду знову їхати в райадміністрацію з постановкою питання про заборону використання гербіцидів, - пояснив громаді Володимир Міцук.

Пристрасті, цього разу лише словесні не вщухали до пізньої ночі. Головна ж вимога людей припинити обробку землі пестицидами та гербіцидами, оскільки вони найближчим часом будуть в колодязях та поверхневих водах. Очевидно - це далеко не кінець протистояння, а ситуація загалом характеризує сектор АПК в країні, коли тваринництво занепало - відповідно не потрібні і сінокоси та сіножаті. Набагато простіше засіяти технічні культури та зірвати куш одразу. 

Останні новини