Користувацький вхід

Секрет Полішінеля, сміттєвий бак підприємців, рішення виконкому і один Д'Артаньян

Секрет Полішінеля від губернатора, сміттєвий бак підприємців, рішення виконкому і один Дартаньян – такі підсумки дводенного загострення навколо питання подальшого існування в Черкасах незаконно розміщених МАФів. 

Нагадаємо, що чергове загострення сталося вчора, коли підприємці яким належать незаконно встановлені споруди, або час оренди на землю яких сплив влаштували справжній терор обласній та міській владі. В конфлікті звичайно, що до певної міри винні обидві сторони, але він потребував вирішення. Тому сьогодні зібрався виконком міської ради на якому було не підтримано проект рішення про демонтаж 243 незаконно встановлених Мафів. 

Розпочалося засідання зі спроб пронести в залу малої сесійної зали будинку рад сміттєвого бачка. Підприємцям – це не дали зробити правоохоронці. 

Заряд наснаги міським очільникам надав «теплим» словом губернатор Юрій Ткаченко. Якому до всіх проблем, довелося займатися тим, що з легкістю мали б вирішувати міські чиновники. Прописні істини в стилі секрету Полішінеля губернатор розповів учасникам зібрання. 

Вже рік, як міська рада запровадила мораторій на розміщення МАФів у Черкасах і на продовження договорів щодо них. Натомість міський департамент архітектури мав розробити чіткі та зрозумілі правила гри на цьому ринку.

– Шановні, невже для розроблення змін до правил розміщення тимчасових споруд треба рік? Ви пишете по слову в тиждень? Ви ж за цей час наплодили ще більше незаконних МАФів і лише посилили конфлікт. Так не має бути. Перед тим, як зносити хоч одну тимчасову споруду, нарешті визначте чіткі правила їхнього розміщення, враховуючи думку громади та підприємців. Скасуйте мораторій і визначте чіткий термін, за який підприємці мусять узаконити свої МАФи. І лише до тих, хто проігнорує ці вимоги, вже застосовуйте санкції, - звернувся Юрій Ткаченко.

В результаті після майже годинного обговорення єдиного питання із емоційними спалахами підприємців, виконком відхилив проект рішення про демонтаж 243 МАФів та звернувся до міськради з проханням проведення сесії щодо скасування мораторію. Також пропоновано визначити термін у 6 місяців для оформлення юридичних прав на користування земельними ділянками під МАФами.

Емоції Олега Лисака, лідера підприємців власників незаконних МАФів

Проти такого рішення проголосував лише один член виконкому від громадськості Сергій Гончар, який вважає, що МАФи потрібно прибирати і на це є цілий ряд причин – це і продаж тютюну та алкоголю неповнолітнім, неможливість контролю за якістю продукції яка продається тощо.

- На мою думку почалися вибори, почався той популізм заради якого здаються інтереси міста за якийсь примарний відсоток під час голосування. Фактично це рішення виконкому узаконило той безпредєл який був в місті Черкаси і зараз фактично ми знову попадемо в прірву порушень і беззаконня. Наприклад в США торгувати тютюном можуть собі дозволити лише великі супермаркети, де діти не можуть придбати цигарки. У нас же в Черкасах ми маємо дуже велику мережу кіосків які торгують тютюном. І я сам особисто з активістами проводили рейди, де тютюн продавали дітям. І виходить така ситуація, що зараз є мораторій на перевірки з іншого боку і перевірити їх нормально не можна. Дуже велика мережа і дуже велика кількість дітей залучається до тютюнопаління саме через порушення які відбуваються в цих кіосках. Більшість цих кіосків ставилася незаконно, зараз говоримо про їх легалізацію. Якщо брати архітектуру міста, то тут взагалі говорити немає про що, - пояснив свою категоричну позицію Сергій Гончар.

Продовження гарячих обговорень варто чекати вже на сесії міської ради з цього питання.
 

Останні новини