Сім'ю з трьома неповнолітніми дітьми виселяють з власної домівки (Фото, Відео)

Сьогодні в Черкасах за адресою вул. Айвазовського 8 представники державної виконавчої служби здійснюють примусове виселення родини з будинку в якому проживає троє неповнолітніх. Всьому причина борги по кредиту, який родина взяла ще у 2007 році під перебудову старої домівки. Кредит було взято в доларах і родина так і не змогла до цього часу його погасити. 

Як розповідає власник будинку, мама трьох дітей Лазарєва Ірина Сергіївна, - це вже не перша спроба виселити їх з будинку. Перші спроби відбулися навесні 2013 року, тоді допомогло втручання народного депутата Ірини Геращенко, але воно лише відтермінувало виселення, оскільки борг перед «Надра Банком» родина не в змозі погасити через зростання вартості валюти. Тоді родину ніхто не повідомив, а представники банку навіть приїхали з покупцем.

- Завдяки тому що тоді приїхали юристи, написали що в заставі знаходиться тільки будинок а не ділянка, тому що ділянка була неприватизована коли ми її придбали. І в рішенні суду було написано виселити з будинку, а не з домоволодіння. Всі речі тоді винесли у двір, ми написали заяву що ми просимо 10 днів на добровільне виконання рішення, а за цей час ми подали судові позови на перегляд попереднього рішення. Далі з червня минулого року йшли суди. Суд має роз’яснити, чи спочатку мають виселити, а потім продавати, чи спочатку мають продати, а потім виселяти. Зараз я не знаю на якій стадії це рішення. Але знову ж таки без попередження зайшло 11 чоловік мародерствують на другому поверсі, - розповідає Ірина Сергіївна. 

Працівники ДВС неохоче та навіть хамовито спілкуються з журналістами і не демонструють документів на виселення.

- У нас тут дуже багато роботи. Є рішення про виселення боржника, значить всі речі які знаходяться в домі підлягають винесенню. Оскільки речі не забрані, є торгівельна організація вона їх і вивезе на зберігання. Є чинне законодавство і інструкція з примусового виконання рішень ми його дотримуємося. Є підтверджуючі документи, що ми повідомляли – це квитанція про направлення листа з повідомленням. Документи виконавчого провадження ми не можемо вам показати – сказав Іщенко Роман Петрович головний державний виконавець Соснівського відділу виконавчої служби.

Представник торгівельної організації запевнив, що його організація лише виконує свою роботу по доставці та збереженні матеріальних цінностей які знаходяться у будинку.

- Виконавча служба передає нам майно на зберігання. Це не я вирішую, це вирішує виконавча служба, вона передає нам на зберігання, - пояснив представник торгової фірми «Нива ВШ».

Боржники ж наполягають на тому, що готові самостійно виконати рішення суду, щоб майно не вивозилося на зберігання, бо це ще додаткові кошти які треба витратити, щоб його повернути, а коштів у родини немає.

- Ми готові самостійно і добровільно виконати рішення суду, щоб наше майно не забирали. Це останній шанс Надра банку, з липня буде закон про те, що доларові кредити будуть переводитися в гривні. Я зверталася щоб перевели в гривні ще раніше - не перевели. Ми малозабезпечена родина, в нас немає коштів оплачувати послуги перевезення і зберігання які коштують дуже дорого. У мене є земельна ділянка яка не в заставі, сарай не в заставі і свої речі я буду зберігати тут, - емоційно пояснила Ірина Сергіївна.

В процесі примусового виселення до будинку приїхало декілька активістів від різних партій, журналісти. В цей час ішов опис майна та його пакування. Як стало відомо представники ДВС вже погодилися щоб майно не вивозилося і його мали передати власникам, чого вони й вимагали.

Працівники ДВС описують і паують речі. 

Сама ж будівля буде звільнена від майна боржників та опечатана.

Як пояснили представники виконавчої служби не на камеру, по кредиту сплачено лише дві проплати за перші два місяці, а загальний борг нині складає понад 800 тис. грн.


 

Останні новини