Сіль для обробки доріг Черкас купили дорожче ніж в столиці

Технічну сіль для обробки міських доріг в зимовий період купили дорожче ніж в столиці, незважаючи на ближчу відстань до місць її видобування.

Угоду на поставку 1152 тонн технічної солі уклало КП “ЧЕЛУАШ” в січні цього року.

Вартість однієї тонни технічної солі з доставкою на підприємство-замовник в Черкаси складає 1890 грн. при відстані від місць добування солі в 600 км. Натомість комунальні підприємства Києва змогли купити сіль з доставкою на склад замовника суттєво дешевше (1352 грн. і 1395 грн. за тонну), при більшій відстані від місць добування. Дешевше Черкас, при більшій відстані, з доставкою на склади змогли купити сіль в Івано-Франківську та Хмельницькому.

Дивись рейтингову таблицю цін на технічну сіль №1. В таблиці зведені дані опублікованих укладених договорів в системі “Прозоро” за вересень 2020 — 3 лютого 2021 закупівель з очікуваною вартістю від 500 тис. грн. та з умовою доставки на склад замовника. Ціни вказані з ПДВ.

Дешевше Черкас, але з доставкою лише на залізничну станцію міста замовника, технічну сіль купували в низці міст які знаходяться на більшій відстані від місць добування.

Дивись рейтингову таблицю цін на технічну сіль №2. В таблиці зведені дані опублікованих укладених договорів в системі “Прозоро” за вересень 2020 — 3 лютого 2021 закупівель з очікуваною вартістю від 500 тис. грн. та з умовою доставки на залізничну станцію міста замовника.

Зазвичай в угодах не вказуються складові формування ціни на постачання технічної солі, але один з постачальників розкрив такі дані постачаючи сіль у Вінницю. На основі цього договору, що укладений в січні цього року, ми вирахували орієнтовну вартість закупівлі в місцях добування та постачання солі на залізничну станцію в Черкаси.

За вартість закупівлі у місцях добування, візьмемо вартість постачання солі у згадуваному договорі - 657 грн. за тонну з ПДВ, хоча це ціна вже з прибутком. До цієї вартості додамо 206 грн. за тонну за транспортування залізничним транспортом (ціну транспортування також вираховуємо пропорційно до відстані на основі взятого договору). Орієнтовна собівартість закупівлі та доставки залізницею тонни технічної солі на залізничну станцію в Черкаси складе 863 грн. Відтак, підприємець який виграв тендер в Черкасах, на стадії доставки вантажу на залізничну станцію може отримувати маржу більше 1 тис. грн. на тонні.

Відзначимо, що тендер на поставку технічної солі для КП “ЧЕЛУАШ”, вартістю 2,177 млн. грн. виграв ФОП Андрій Більда. На останніх виборах він балотувався до Черкаської обласної ради від партії “Слуга народу”, обраний не був.

Директор КП "ЧЕЛУАШ" Олексій Мельник вважає таку ціну в Черкасах прийнятною з огляду на умови поставки та результати торгів. 

- Оскільки в нас немає свого сухого складу для зберігання солі, сіль зберігається в постачальника. За потреби за нашою заявкою, ми отримуємо необхідну кількість технічної солі для роботи в досить оперативному режимі. Ми обирали з тих пропозицій які були, були б дешевші, під необхідні нам умови, обрали б дешевше. Ще залишилося солі близько 600 тонн, але ми оголосили закупівлю щоб був запас з огляду на прогнозовані снігопади. Є можливість бажаючим взяти участь у цих торгах, - розповів директор КП “ЧЕЛУАШ” Олексій Мельник. 

 

Останні новини