Користувацький вхід

Розруха сільського господарства устами народної творчості

Сьогодні вже не здивуєш нікого розвалищами на місці колись успішних сільськогосподарських об'єднань. Більшість колгоспів, сільськогосподарських СТОВів та інших юридичних форм господарювання на селі вже років з 10-15 як канули "в лету", залишивши по собі розруху та повальне безробіття.

Натомість повиростали потужні агрохолдинги які й користуються зараз найдорожчим скарбом - українською землею. Але результати такого господарювання ідуть в декілька карманів власників агрохолдингів, а не на користь сільських громад, які поступово вимирають.

Створення агрохолдингів це один з етапів укрупнення капіталу, а першопочатково необхідно було знищити і довести до жалюгідного стану існуючі господарства на початку дев'яностих щоб успішно їх передати з найменшими витратими у фактично приватне користування. Що на зламі тисячоліть вдалося зробити. Далі мова піде саме про цей період.

Як не дивно, він знайшов своє відображення і в народній творчості. Коли пересічні люди складали віршовані рядки в юмористичній формі. Одне з таких народних творінь потрапило й  до нас. Мова в ньому йде про село Білозір'я, Черкаського району, зокрема про білозірський колгосп. Автор невідомий.

Loading...