Розлучення "хабарного" екс-прокурора рятувало частку в бізнесі Ільченка

Розлучення екс-прокурора, якого брали на хабарі в 150 тис. дол., рятувало частку його родини в бізнесі Віталія Ільченка та інші активи.

Кандидат на посаду міського голови Черкас від “Слуги народу” Віталій Ільченко, був пов'язаний зі скандальним екс-прокурором через його колишню дружину Ірину Орехову. Остання, до жовтня 2016 року, володіла 50% статутного капіталу ТОВ “Компанія Укравіт”. З жовтня 2016 року єдиними власниками компанії стали Віталій Ільченко та його дружина.

Мова про екс-прокурора Шевченківського, а потім Подільського районів Києва Сергія Нечипоренка. Екс-прокурора зі спільником, на той час працівником прокуратури, затримали в листопаді 2015 року в центрі Києва під час отримання неправомірної вигоди у розмірі 150 тис. дол. Вказані кошти спільники вимагали за закриття кримінального провадження, що стосувалося незаконного оформлення права власності на об’єкт нерухомості в столиці, що був комунальною власністю. Першочергова вимога була про хабар у розмірі 200 тис. дол., але зійшлися на сумі в 150 тис. дол.

У грудні 2015 року Сергій Нечипоренко офіційно розлучається з Іриною Ореховою та укладає договір про поділ майнових активів.

В ході розслідування, слідство встановлює, що за період з 1999 по 2015 роки подружжя отримало сукупний офіційний дохід в 4,3 млн. грн., що значно менше реальних активів які були набуті за період подружнього життя.

Прокуратура безуспішно намагалася арештувати частку активів екс-прокурора, як такі що були набуті родиною за час подружнього життя. Серед активів, які були під загрозою арешту і частка статутного капіталу ТОВ “Компанія Укравіт”.

З жовтня 2016 року єдиним власником ТОВ “Компанія Укравіт” стало подружжя Ільченків. З липня 2019 року діяльність такої юридичної особи припинено, а її правонаступником стало ТОВ “Укравіт Агро”, що також належить подружжю Ільченків.

Відзначимо,в передвиборчому інтерв'ю, Віталій Ільченко скаржився, що в 2013 році, коли його бізнес почав активно розвиватися, до нього прийшли “люди з оточення Януковича” і переконливо рекомендували переписати частину бізнесу на “потрібних” людей.

В той же час, згідно даних державного реєстру юридичних осіб, принаймні з квітня 2012 року, згадувана Ірина Орехова вже була співласницею ТОВ “Компанія Укравіт”. Нагадаємо, за даними українських ЗМІ, Ірина Орехова є позашлюбною донького відомого політика, народного депутата від Партії Регіонів Сергія Ківалова.

Щодо колишнього прокурора, то за даними цьогорічного розслідування ЗМІ, він на свободі та регулярно літає до “колишньої” дружини у Болгарію та навчає сина у Британії.

Додана інформація

Як повідомив виданню Віталій Ільченко, мова в інтерв'ю йшла про 2010 рік. Саме тоді "люди з оточення Януковича" домоглися отримання частки в його бізнесі. 

Останні новини