Ринок "Оптовичок" на Пастерівській - друзям все, ворогам закон

 

Саме за цим відомим твердженням та підходом до вирішення питань Беніто Муссоліні, відбуваються події навколо ринку "Оптовичок", що на Пастерівській.

Оптовий ринок на якому продукція пропонується чи не за найнищими цінами в місті знову лихоманить. Лихоманить від перманентних перевірок різноманітних перевіряючих служб та органів, адміністративного тиску. Формальним приводом для перевірок були скарги з боку мешканців міста Черкаси до міської і обласної влади, до народних депутатів України - з довжелезним переліком порушень. 

Вся ця історія почалася ще в минулому році з відкриттям так званого "Фермерського ринку" (юридична назва "Ринкові технології") по вул. Смілянській. Саме після його відкриття, підприємців заманюють до ведення торгівлі саме на ньому. Але заманюють не ринковими методами, а методами адміністративного тиску та залякуванням. 

От і на цьому тижні директор ринку "Оптовичок" Олександр Островський та представники підприємців які там торгують дали прес-конференцію для засобів масової інформації та звернулися до громадськості. І не дарма. Вже наступного дня після заходу для преси перевірки почалися з новою силою. Про них ми  оперативно повідомляли. І як говорили в приватних розмовах з підприємцями перевіряючі то такий режим перевірок і контролю збережеться до повного знищення ринку.

Ми не будемо повністю публікувати звернення до громадськості представників ринку "Оптовичок" - передамо лише головну суть. Та більше сконцентруємо увагу в цьому матеріалі на інших цікавих аспектах цієї проблеми. А їх доволі багато.

Суть звернення в тому, що представники ринку інформують про неадекватно підвищену увагу перевіряючих органів до їх ринку. Ця увага перевіряючих органів грунтується на сфальшованих скаргах на діяльність ринку. Про те що така увага викликана бажанням власників "Фермерського ринку" знищити ринок "Оптовичок". Що фактично призведе до втрати робочих місць які люди зробили собі самі, тобто підприємців, які сплачують податки як до місцевого бюджету так і державного. Люди втратять джерело існування, а це близько 500 осіб, а прості черкащани втратять можливість по прийнятній ціні купити найнеобхідніші продукти.

- Останній рік відбуваються дивні речі, до нас постійно приходять перевірки. То ми не могли зрозуміти, що трапилося і що таке. Але ми почали отримувати скарги незрозумілого характеру. На нас скаржилися люди які до нас не мали ніякого відношення. З травня місяця минулого року пішли ці скарги, - повідомляє директор ринку "Оптовичок" Олександр Островський.

Після перевірки працівниками міліції ініціаторів цих скарг, особи які нібито підписалися під цим скаргами, спростували цей факт.

- Перша скарга була від громадянина Іващенка Віктора Володимировича.  Ми написали звернення до міліції, коли міліція знайшла цього громадянина він відмовився від своїх скарг, повідомивши що він нікуди ні на кого не скаржився  - говорить Олександр Островський.

Нище розміщуємо фото постанови про відмову у порушенні кримінальної справи, яка підтверджує слова Олександра Островського.

 

В постанові розміщеній вище вказано що громадянин Іващенко В.В. не має жодного відношення до цієї скарги. Але цікавий момент - він є працівником ПП "Ринкові технології".

- Але справа в тому що по цій скарзі були перевірки. У нас в Черкасах близько 15 перевіряючих органів, от всі вони по цій скаргі приїхали. Близько місяця продовжувалися перевірки, але потім пішла інша скарга на народного депутата Владислава Лук"янова та на губернатора Тулуба. Вони ідентичні ці скарги, в них були викрадені мої персональні дані - код, система оподаткування та інша інформація. Ми також звернулися до правоохоронців, коли вони знайшли тих громадян які нібито фігурували у цих скаргах, які підписувались під ними, ці громадяни також заперечили свою причетність до цих скарг, - розповідає Олександр Островський.

Нижче розміщуємо фото висноку працівників міліції на заяву Олександра Островського.

В цьому висновку також бачимо відмову від факту підпису скарги від громадянки Піскової Є.Ю.

- Але в лютому місяці прийшла ще одна скарга на нардепа Пацкана В.В. Тоді ми звернулися до міліції щоб розібратись, бо в цій скарзі було багато незрозумілого. По-перше, що люди які підписувалися з 10 осіб лише одна людина жила на вулиці Пастерівській за адресою Пастерівська 44, а це майже 2 км від ринку. І ця людина скаржиться, що їй ходять під вікна сміття накидають, якісь незрозумілі особи під вікнами ходять і в цьому винен ринок.

Коли співробітники правоохоронних органів почали опитувати людей з"ясувався факт, що один із підписантів пояснив, що до нього підійшов товариш Нарек Казарян і попросив підписати нібито прохання до міської влади заасфальтувати територію по вул. Пастерівській, деякі роботи провести на ринку, щоб поліпшити умови. Коли міліція поспілкувалася з цією людиною, він повідомив, що підписував цю скаргу, але не читав те що підписав, - розповідає Олександр Островський.

Нижче розміщуємо висновок працівників міліції, що засвідчує вищесказане.

З цього всього не важко зробити висновки.

- Наскільки відомо, "Фермерський ринок" належить родині Казарянів. Тому тут прослідковується дивний факт. Перша скарга направлена до міської влади була направлена із зворотньою адресою Смілянська 144 - це адреса "Фермерського ринку".
Інша скарга, в якій були викрадені мої персональні дані і відправлені нардепу Лук"янову була направлена незрозумілими особами, але в скарзі до нардепа Пацкана В.В. вказується, що ми вже зверталися до Владислава Лук"янова. З цього можна зрозуміти одне, що це одна людина фальшує ці скарги, одна людина відправляє їх. Друге питання виникає чому влада так реагує на це все. За всі 4 скарги у нас було майже 60 перевірок. Незрозуміло хто кришує родину Казарянів, що на них закони не діють, - розповідає Олександр Островський.

Самі ж підприємці категорично проти таких дій з боку влади яка фактично тотальним адміністративним тиском змушує їх переходити на "Фермерський ринок". І всім вже зрозуміло звідки "ростуть вуха" цих скарг і перевірок. Умови ж які їм пропонують на "Фермерському ринку" є неприйнятними.

- Ми ходили в тому році на фермерський ринок. Але нам там такі умови поставили, що вибачте і в Києві таких вимог немає. Там така ціна оренди що в Києві такої оренди немає. Туди ніхто не хоче йти. Навести приклад? 170-270 грн. за день за машину потрібно заплатити, а тут ми платимо 30 грн. за день. І ми його окультурили цей базар, своїми силами та коштами. Асфальт постелили, охорону найняли, паркан поставили, туалети зробили, - розповідає підприємець Василь Флентей.

Цькування та тотальні перевірки ринку продовжуються. І очевидно, варто чекати мітингів біля органів влади. Також насамкінець додамо, що директор ринку "Оптовичок" має на руках рішення міської ради про виділення цієї земельної ділянки у користування для ведення оптової торгівлі на 49 років. Але що таке закон у порівнянні з друзями.  Нижче фото рішення міськради про надання земельної ділянки у користування на 49 років.

 

 

Останні новини