"Революційне" крило Черкаської опозиції: "Царь не настоящий"

Черкащина завжди була суто опозиційним регіоном. Незважаючи на настрої черкащан так вже склалося, що керували тут і керують представники партії влади, якою б вона не була. Нині це Партія регіонів з серйозним донецьким десантом та точковими вкрапленнями місцевих перевірених регіоналів.

Варто відзначити, що Сергію Борисовичу досить вдало виходить керувати ворожим для себе та своєї політичної сили регіоном.

Чому ж так складається? Та тому, що опозиції ніколи серйозно воювати з владою – вона зайнята війною між собою.

Черговий конфлікт розгортається у зв’язку з об’єднавчими процесами серед опозиційних партій на київському рівні. Вже в найближчу суботу має пройти Всеукраїнський об’єднавчий з’їзд ВО «Батьківщина» та «Фронту Змін». Відповідно «Фронт Змін» має саморозпуститись, а члени партії вступлять в партію ВО «Батьківщина».

В зв’язку з цим загострилася внутрішньоопозиційна боротьба в середині черкаської опозиції. Зокрема зараз яскрава лінія конфлікту прослідковується між так званим «революційним» крилом черкаської опозиції ( Микола Булатецький, Леонід Даценко, Максим Поляков, Наталія Старікова) та обласним партійним керівництвом ВО «Батьківщина».

Ми не будемо наводити приклади конфліктних ситуацій які виникали, про них більш докладно можна прочитати у наших матеріалах.

Опозиціонер Микола Булатецький хоче "з"їсти" Бондаренка, але може зламати зуби

Черговий демарш Миколи Булатецького - "політична шизофренія" чи тверезий розрахунок 

Як опозиціонер Леонід Даценко із псевдоопозиціонером Юрієм Сушком підставили головну опозиціонерку області Наталію Старікову

Анатолій Бондаренко Миколі Булатецькому: "Упевнений, що Ви почуєте мої аргументи і погодитеся з моїм правом на те, щоб їх відстоювати. "

Боротьба іде за посаду голови обласної організації ВО «Батьківщина» тому не дивно, що головний меседж групи «революціонерів» є простим і зрозумілим всім – «Царь не настоящий!!!».


От і на останній прес-конференції опозиційних сил, звучали повідомлення такого характеру.

Головний «революціонер» Микола Булатецький продовжив риторику в своєму дусі.

- Я висловився публічно і неодноразово за те, що демократичні сили мають об’єднатися в одну потужну принципову команду. Нажаль цей процес ішов, іде і буде йти дуже важко. Головним моментом в цьому є провокатори яких влада засилає в систему для того, щоб це об’єднання коли відбулося, щоб воно було ослабленим. Це діється на Черкащині і по всій Україні, - почав Микола Булатецький.

І одразу ж пропонується вихід з ситуації, але сумнівний з точки зору процедури.

- Тому правильно, ми маємо зібратися, і я сам готовий це забезпечити – привезти, звезти всіх до останнього члена «Фронту Змін», «Батьківщини», ПРП і прямим, а найкраще таємним голосуванням визначити лідера. Тоді не буде цих підкилимних ігор, хто головний, хто більше сайтів тримає, газет і таке інше. Все буде зрозуміло і я до цього закликаю і це було б дуже правильно, - говорить Микола Булатецький.

Цікаво як будуть звозитися всі члени вищевказаних партій. Цікаво до чого тут Партія «Реформи і порядок» яка має таке відношення до реформ і порядку як СДПУ(о) до соціалізму і демократії. Це все дуже схоже на заклик – давайте я звезу своїх людей і вони мене оберуть.
Хоча наступного дня цих людей із свічкою не знайдеш не те, що залучиш до партійного будівництва.

З іншого боку є процедури проведення обласної конференції визначені статутом партії. Очевидним є і те, що кількість членів партії, а головне реальних партійних активістів є кардинально різною у тої ж «Батьківщини» і «Фронту Змін» не кажучи вже про ПРП. У «Батьківщини» офіційно 16 тис. членів партії в області, звичайно щоб отримати реальну цифру активних треба як мінімум ділити на 10, але у Фронту Змін і того немає.

Тому сам ініціатор цієї ідеї тут же її і спростовує, але в притаманній собі формі з натяком, що «Царь не настоящий».

- Нажаль я думаю цей процес буде проходити в режимі певних ігор, а я особисто категорично проти цього. Тому висловлювання деяких наших друзів є особистими думками і не є позицією партії. Наприклад коли відбувалися події з відставкою виконкому і призначення нового складу, я наполягав на тому, щоб ми зібрали міську партійну організацію. Є багато активістів які є просто порядними щирими людьми фаховими людьми, але вони не входять в керівні органи організації. Це не відбулося, - констатує Микола Булатецький.

Інший опозиціонер Леонід Даценко, навіть бачить позитив у цій дискусії, а фактично війні. І пропонує все вирішити на об’єднавчій конференції.

- В нашій дискусії, що ведеться щодо об’єднання «Батьківщини», «Фронту Змін», ПРП, дуже актуальна дискусія між Анатолієм Бондаренком та Миколою Булатецьким. Я пропоную цю дискусію завершити на об’єднавчій конференції партії «Батьківщина» у нас в області. Я вважаю, що ми як демократична організація маємо іти на відкриті вибори голови обласної організації.
Буде 5, 6, 10 достойних кандидатів, хай кожен з них виступить з своєю програмою, ми подивимося на людей, їх минуле і сьогодення, що вони пропонують на перспективу. І я би пропонував, якщо ми демократи, в таємному режимі обрати лідера обласної організації вже об’єднаної партії «Батьківщина». І завершити ці перепалки і дискусії. Дехто вважає, що такі дискусії не потрібні. Та я вважаю, що вони потрібні і нормально треба на них реагувати. Але ми не повинні доходити до абсурду і взаємних звинувачень і щоб цього не було, треба на конференції об’єднаної опозиційної сили поставити крапку. В нас вистачає з ким вести дискусію з ким боротися і перемагати всім разом нинішню владу, - висловив свою думку Леонід Даценко.

Як бачимо цілий ряд опозиціонерів заявляють про свої апетити щодо посади Царя Черкаської опозиції. І ми вважаємо, що це добре – бо в конкуренції і дискусії народжується істина. Однак істина народжується у конкуренції ідей та програм, а не в необґрунтованих звинуваченнях.

Голова обласної організації ВО «Батьківщина» вже не хоче коментувати заяви своїх побратимів по опозиції.

- Я вже втомився коментувати безпідставні закиди в свій бік. Тому не буду цього робити. Я не боюся проведення обласної конференції ВО «Батьківщина». Я вас запевняю, що вона буде проведена у відповідності до вимог статуту партії, - прокоментував чергові заяви партнерів по опозиції Анатолій Бондаренко.

І дійсно, якось дивно виходить. В опозиції є домовленість не критикувати одне одного, але виходить що ця домовленість декому не указ.
Варто також відмітити, що домовленість не критикувати одне одного – це анахронізм і вона не сприяє природному очищенню опозиції, але критика має бути як мінімум обґрунтована.

Оскільки за боротьбою в середині «Батьківщини» і «Фронту Змін» два майже народні депутати можуть прогавити додаткових опозиційних кандидатів по своїх округах від «УДАРу» та «Свободи», що вже пророкує Дід Панас.

Підготував: Олександр Безпрозванний 

 

 

Останні новини