Ремонтники драмтеатру почистять шматок мертвої річки до міні-заводу родини губернатора

Фірма ТОВ ПМ-Арсенал, яка є серед улюблених для нинішньої обласної влади, проведе гідротехнічні роботи з поліпшення екологічного стану ділянки річки Рудка поблизу міні-заводу родини губернатора Юрія Ткаченка. 

Такі результати розгляду тендерних пропозицій по проведенню комплексу робіт з регулювання та поліпшення гідрологічного стану річки Рудка в адміністративних межах села Степанки, Черкаського району. 21 вересня було акцептовано пропозицію ПМ-Арсенал за ціною 4 млн. 113 тис. грн., що лише на 10 тис. грн. менше очікуваної вартості закупівлі згідно тендеру – 4 млн. 123 тис. грн., що склало лише 0,27% економії.

Всього в тендері взяли участь п’ять суб’єктів господарювання, але через невідповідність документації конкурсних торгів у фінал, тобто до оцінки дійшли дві найдорожчі пропозиції ТОВ «ПМ-Арсенал» - 4 млн. 113 тис. грн. та ТОВ «Рось-Ялта» - 4 млн. 121 тис. грн.

Нагадаємо, що ТОВ «ПМ-Арсенал» по переговорній процедурі на без конкурентній основі ремонтує погорілий Черкаський драматичний театр.

Серед відхилених пропозицій варто відзначити ТОВ «Спеціалізоване управління № 609 Укргідроспецбуд» - вони запропонували найнижчу ціну яка склала 3 млн. 82 тис. грн. Але тендерний комітет знайшов неподані учасником копії документів з єдиного державного реєстру та неправильно оформлений відгук.

Технічне завдання

Роботи мають бути виконані протягом 2016-2017 років. Згідно технічного завдання передбачено очищення 1,4 км. русла річки від мулу який буде складуватися у відвали а потім розрівнюватися. Передбачається укріплення берегової лінії в окремих частинах, ремонт містків через річку, облаштування каналів, дамб, кладок, встановлення фільтрів та дренажних систем тощо.

Аналіз технічного завдання свідчить, що очищена ділянка річки дасть змогу безперешкодного і швидкого руху промислових стоків від майбутнього міні заводу родини губернатора Юрія Ткаченка в напрямку неочищеної та порослої очеретом ділянки річки Рудка, а згодом у порослі очеретом заплави річки Тясмин. Заплави є природнім очищувачем промислових відходів, з них стоки будуть потрапляти безпосередньо в Тясмин.

За даними департаменту містобудування, архітектури, будівництва та ЖКК Черкаської ОДА проектно-кошторисна документація скорегована у 2016 році на основі проектно-кошторисної документації зразка 2009 року.

Несанкціоноване будівництво міні-заводу

Вже декілька місяців у селі Степанки за адресою вул. Героїв України 171-а триває несанкціонована реконструкція нежитлових приміщень гаражів під цех з виробництва вершків та цукру-рафінаду.

На наш інформаційний запит у сільській раді повідомили, що за даною адресою відбувається реконструкція нежитлових приміщень під цех з виробництва вершків та цукру-рафінаду. Виконавчий комітет відмовив СТОВ «Степанки» у погодженні містобудівних умов і обмежень на здійснення реконструкції в зв’язку з відсутністю проекту та погоджень санітарно-епідеміологічних та екологічних служб.

Однак станом на сьогодні активні роботи з реконструкції тривають, фото.

Земельна ділянка розміром 2,42 га на якій розміщені колишні колгоспні гаражі та яка знаходиться у безпосередній близькості до русла та заплави річки Рудка згідно кадастрової карти знаходиться в оренді СТОВ «Степанки». Серед засновників товариства рідний брат губернатора Дмитро Ткаченко.

Відзначаємо, що введення в дію відповідного цеху передбачатиме суттєве зростання екологічного навантаження на місцеву екосистему через відходи виробництва які є типовими для такого виду виробництв.

Річка привид, яка вмирає

На завершення трохи довідкової, але пізнавальної інформації про річку, яка вже й не річка і яку ви не знайдете у довідниках. Річка Рудка є складовою частиною одноіменної меліоративної системи – загальна протяжність русла – 13,2 км. Дана меліоративна систему була побудована у 1973 році та забезпечує відведення надлишкових вод з осушених земель Білозірської, Дубіївської, Хацьківської, Степанківської сільських рад площею 368 га. Загалом побудована 23,2 км. осушувальних каналів та 22 гідротехнічні споруди. Русло річки виконує функцію магістрального каналу по відводу надлишкових та паводкових вод, впадає в заплави річки Тясмин (З відповіді на запит Черкаським обласним управлінням водних ресурсів).

За інформацією департаменту містобудування, архітектури, будівництва та ЖКК Черкаської ОДА та актів обстеження Черкаської РДА на ділянці взятій до очищення вже проводилися очищувальні роботи у 1997 та 2009 роках однак були виконані не в повному обсягу і станом на 2016 рік потребують нового проведення.

Фото з проектної документації.

Позиція СТОВ "Степанки"

Натомість адмністрація СТОВ "Степанки" свої дії з реконструкції колишніх гаражів називає правомірними. Посилаючись на містобудівні умови і обмеження видані Черкаською районною державною адміністрацією. Також зазначається, що з річкою завод не має комунікації, а на підприємстві нібито побудовані локальні очисні споруди та є резервуар для зберігання води ємністю 200 кубічних метрів.